Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Pavasarinis policijos perspėjimas: atšilus orams, atkuto ir telefoniniai sukčiai

Daugelis gyventojų yra sąmoningi ir budrūs, tačiau vis dar pasitaiko, kad sukčių taikiniu tampa senyvo amžiaus žmonės. Balandžio 4 d. vien Prienuose iš 89 metų senolės sukčiai išviliojo daugiau nei 5 tūkst. eurų, o kita moteris neteko 500 eurų. Abiem atvejais sukurtos istorijos apie tariamas artimų giminaičių nelaimes ar sukeltus eismo įvykius, per kuriuos neva nukentėjo kiti asmenys, todėl būtina atlyginti patirtą žalą.
Telefoninis sukčius
Telefoninis sukčius / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Remiantis Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau ‒ Alytaus apskrities VPK) sausio‒balandžio mėnesių nusikalstamų veikų statistiniais duomenimis neramina tai, kad padaugėjo pranešimų dėl sukčiavimo naudojant telekomunikacijas. Per šį laikotarpį Alytaus apskrityje užregistruota net 53 sukčiavimo atvejai. Iš jų 41 atveju asmenys pranešė apie sukčiavimo atvejus, tačiau patys nuostolių nepatyrė.

Kaip penktadienį paviešintame pranešime primena Alytaus apskrities policija, dažniausi pinigų išviliojimo telefonu būdai yra šie:

Pranešimai apie tariamas artimųjų nelaimes, jų sukeltus eismo įvykius (32 atvejai).

Apgavikų, prisistatančių policijos pareigūnais, pranešimai dėl sąskaitos užvaldymo, plaunamų pinigų ir pan. (12 atvejų).

Tariamų Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos pareigūnų pranešimai dėl plaunamų pinigų iš sąskaitos (5 atvejai).

Lietuvos statistikos departamento ar „Telia Lietuva“ atstovais apsimetusių sukčių pranešimai, taip pat dėl laimėjimo loterijoje.

„Telia“ nuotr./Įspėjimas
„Telia“ nuotr./Įspėjimas

Skambinantys sukčiai atsižvelgdami į išgalvotą istoriją bando išvilioti pinigus, todėl dažnai imituoja moters (dukros ar kitos giminaitės), vaiko balsus. Tais atvejais, kai skambina tariami banko darbuotojai, kitoje telefono ragelio pusėje girdimi itin tikroviški muzikos garsai, net imituojamas sujungimas su kitu darbuotoju.

Alytaus apskrities policija reguliariai vykdo prevencines priemones ir informuoja visuomenę apie daromas nusikalstamas veikas. Siekdami formuoti saugią aplinką prašytume perspėti savo garbaus amžiaus artimuosius apie tokio pobūdžio grėsmes ir patarti, kaip tokioje situacijoje derėtų elgtis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius