2013-09-27 15:12

Šalčininkų rajono gyventojas kontrabandines cigaretes gabeno degalų bake

Šalčininkų rajono gyventojo vairuoto automobilio degalų bake pasieniečiai aptiko kontrabandinių rūkalų. Baltarusiškų cigarečių vežėsi ir automobilio keleivis, kuris kontrabandines cigaretes slėpė nešiojamo kompiuterio krepšyje.
Kontrabandinės cogaretės
Kontrabandinės cogaretės / VSAT nuotr.
VSAT nuotr./Kontrabandinės cogaretės
VSAT nuotr./Kontrabandinės cogaretės

Ketvirtadienį VSAT Vilniaus rinktinės Gintaro Žagunio užkardos pasieniečiai Šalčininkų rajone esančiame Širvių punkte patikrino automobilį „Audi 100“. Šis punktas yra įrengtas pasienio su Baltarusija ruože, prie įvažiavimo į vadinamąją Dieveniškių kilpą, prie kelio Dieveniškės – Šalčininkai. Jame dirbantys VSAT pareigūnai nuolat tikrina į abi puses vykstančius asmenis bei transporto priemones.

VSAT praneša, kad link Šalčininkų važiavusį automobilį vairavo 25 metų Šalčininkų rajono gyventojas. Kartu vyko ten pat gyvenantis 28 metų keleivis.

„Audi 100“ pasieniečiams pasirodė įtartinas. VSAT pareigūnai automobilį patikrino detaliai ir jo degalų bake aptiko įrengtą slėptuvę. Į ją buvo sukišta 500 pakelių cigarečių "Fest" su Baltarusijos akcizo ženklais.

Automobilio keleivis turėjo nešiojamojo kompiuterio krepšį, kuriame pasieniečiai rado dar 30 pakelių cigarečių „Minsk Super Slims“ su Baltarusijos banderolėmis.

Dėl akcizais apmokestinamų prekių gabenimo pažeidžiant nustatytą tvarką „Audi 100“ vairuotojui G. Žagunio užkardos pasieniečiai pradėjo administracinės bylos teiseną. Šią bylą nagrinės Šalčininkų rajono apylinkės teismas. Vyrui gresia bauda nuo 5 tūkst. iki 10 tūkst. litų ir automobilio konfiskavimas.

Cigaretes kompiuterio krepšyje vežusiam keleiviui irgi pradėta administracinės bylos teisena. Jam gresia bauda nuo 100 litų iki 300 litų.

Po apklausos G.Žagunio užkardoje abu Šalčininkų rajono gyventojus pasieniečiai paleido. Sulaikytos cigaretės ir „Audi 100“ saugomi VSAT Vilniaus rinktinėje.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą