Kauno apylinkės prokuratūros prokurorė surašė kaltinamąjį aktą ir teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje 32-iejų kauniečiui pareikšti kaltinimai dėl neteisėto disponavimo šaunamaisiais ginklais, šaudmenimis, sprogmenimis ar sprogstamosiomis medžiagomis, viešosios tvarkos pažeidimo ir turto sugadinimo ar sunaikinimo visuotinai pavojingu būdu.
Baudžiamosios bylos duomenimis, 2024 m. balandį kaltinamasis buto rūsyje, neturėdamas leidimo, panaudodamas plastikinius butelius ir įvairias chemines medžiagas (asbestą, bromą ir kt.) pasigamino du sprogstamuosius įtaisus.
Tyrimo metu nustatyta, kad balandžio 14-osios naktį kaunietis vieną sprogstamąjį įtaisą nugabeno į Kaune esančio namo laiptinę. Įtariama, kad kaltinamasis tyčia į buto duris metė savadarbį sprogmenį, todėl namo laiptinėje įvyko sprogimas, pasklido cheminės medžiagos.
Manoma, kad kaltinamasis tokiais vandališkais veiksmais demonstravo nepagarbą aplinkiniams, sutrikdė visuomenės rimtį ir tvarką, taip pat apgadino nukentėjusiajam priklausančio buto duris – jos sprogimo metu apdegė.
Ikiteisminiam tyrimui vadovavo ir jį organizavo Kauno apygardos prokuratūros Kauno apylinkės prokuratūros Pirmojo skyriaus prokurorė. Tyrimą atliko Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kauno mieto Dainavos policijos komisariato pareigūnai.
Pernai pavasarį skelbta, kad balandžio 19 dieną vieno kauniečio bute bei garaže tikrintojai aptiko platų sprogstamųjų ir cheminių medžiagų bei radiaciją skleidžiančių įrenginių arsenalą. O įtarimų, kaip 15min tuomet informavo teisėsauga, sulaukė du vyrai. Vienam iš jų skirta griežčiausia kardomoji priemonė – 3 mėnesių suėmimas.
Balandžio 19 dieną į Kauno V.Landsbergio-Žemkalnio gatvę sugužėjo daug specialiųjų tarnybų pareigūnų – buvo gautas pranešimas dėl galimai padidėjusio radiacinio fono.
Nuspręsta iš daugiabučio evakuoti pirmo ir antro aukštų namo gyventojus. Iš viso – 14 žmonių.
Ilgą laiką vyko intensyvios patikros, teritorija aptverta, dėl galimo pavojaus net nuspręsta iš daugiabučio evakuoti pirmo ir antro aukštų namo gyventojus. Iš viso – 14 žmonių.
Buvo įvestas planas „Skydas“, „Aro“ pareigūnai vykdė galimų sprogmenų paiešką bute ir pastato rūsyje. 1992 metais gimusio vyro namuose buvo rastos galimai sprogstamosios medžiagos, du nenustatyti įrenginiai su padidintu radiaciniu fonu ir įvairios talpos su galimai cheminėmis medžiagomis.
„Rasti įrenginiai bute, metaliniame konteineryje, tad jokio pavojaus gyventojams nekėlė“, – kelios dienos po įvykio 15min teigė Radiacinės saugos centro atstovė.
Cheminių medžiagų rasta ir tam pačiam asmeniui priklausančiame garaže P.Kalpoko gatvėje.
Visas rastas chemines medžiagas išsivežė „Aro“ pareigūnai – jos tiriamos.
Radiaciją skleidę įrenginiai paimti ir Kauno radiacinės saugos darbuotojų nuvežti į Ignalinos radioaktyvių atliekų tvarkymo patalpas.
Portalo „Kauno diena“ žiniomis, įtariamaisiais dėl šių reikalų tapo pusbroliai, tačiau vyresnis iš jų (gim. 1976 m.) tų pačių metų birželį mirė, tad jo atžvilgiu baudžiamasis procesas nutrauktas.
Prieš teismą stos tik kitas pusbrolis.
Baudžiamasis kodeksas už disponavimą šaunamaisiais ginklais, šaudmenimis, sprogmenimis ar sprogstamosiomis medžiagomis numato baudą, laisvės apribojimą, areštą arba laisvės atėmimą iki penkerių metų. Už viešosios tvarkos pažeidimą Baudžiamajame kodekse numatyta bauda, laisvės apribojimas, areštas arba laisvės atėmimas iki dvejų metų. Už turto sugadinimą ar sunaikinimą visuotinai pavojingu būdu – baudą, laisvės apribojimą arba laisvės atėmimą iki penkerių metų.
Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Kauno apylinkės teismo Kauno rūmams.
Vadovaujantis nekaltumo prezumpcija, asmuo yra nekaltas, kol jo kaltumas nėra įrodytas įstatymo nustatyta tvarka ir pripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.
