Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Šiauliuose sudaužyto „Opel Sintra“ kasko draudimo aferą sužlugdė DNR tyrimas

Užuot pasipelnęs, 52 metų šiaulietis stos prieš teismą. Draudimo išmokos už sudaužytą „Opel Sintra“ automobilį laukusį šiaulietį demaskavo DNR tyrimas, kurio rezultatų pareigūnai laukė ištisus metus.
Opel logotipas
Teigiama, kad išnarplioti šią aferą pareigūnams padėjo ir jų patirtis – „Opel“ markės automobiliai vagiami itin retai. / Gamintojo nuotr.

Daugiau negu metus trukusį ikiteisminį tyrimą dėl transporto priemonės vagystės Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) Autotransporto priemonių grobimų tyrimo skyriaus pareigūnams teko nutraukti ir pradėti naują – dėl melagingo pranešimo apie nusikaltimą ir sukčiavimo.

2012 m. lapkričio 18 d. apie 7 val. ryto policiją pasiekė pranešimas apie Šiauliuose, Gardino g., įvykusį eismo įvykį. Į įvykio vietą nuvykę patruliai pamatė, kad buvo užvažiuota ant saugumo salelės ir  sugadinti keli kelio ženklai. Automobilis iš  eismo įvykio buvo pasišalinęs, tačiau, kam jis priklauso, nustatyti nebuvo sunku, nes pareigūnai įvykio vietoje rado valstybinį numerį. Paaiškėjo, kad šis valstybinis numeris buvo išduotas automobiliui „Opel Sintra“, kuris priklauso Šiaulių miesto gyventojui E.S., pasakojama Šiaulių apskrities VPK atstovės spaudai Gailutės Smagriūnienės antradienį paviešintame pranešime. 

Nuvykusiems pas jį pareigūnams, šis pareiškė, kad automobiliu važiavo ne jis, kad jo automobilis yra pavogtas. Pareigūnų neįtikino versija apie automobilio vagystę. Abejonių kėlė vyro išvaizda, bylojanti apie neseniai pasibaigusį vakarėlį, ir profesinė patirtis – „Opel“ markės automobiliai vagiami itin retai.

Įvertinę duomenų visumą, pareigūnai nutraukė ikiteisminį tyrimą dėl automobilio šio opelio vagystės ir pradėjo tyrimą dėl melagingo pranešimo apie nusikaltimą bei sukčiavimo.

Pareigūnams pradėjus tyrimą ir patikrinus įvairias įvykio versijas, duomenys apie įvykio naktį vykusį vakarėlį, kuriame dalyvavo E.S., pasitvirtino. Netrukus buvo surastas ir apgadintas automobilis. Pareigūnams jį apžiūrėjus, paaiškėjo, kad užvedimo ir durelių užraktai nesugadinti, t.y., automobilis paskutinį kartą buvo užvestas, naudojant užvedimo raktelį, o ne kokį nors įrankį, skirtą automobiliams vogti. Atliktas automobilio signalizacijos tyrimas parodė, kad signalizacija automobilyje yra veikianti ir nebuvo nei sugadinta, nei nuskenuota, nei kaip nors kitaip pažeista.

Transporto priemonės viduje buvo rasta kraujo dėmių, kurios automobilio savininką visiškai demaskavo. Atliktas DNR tyrimas, kurio atsakymo buvo laukiama beveik metus, patvirtino, kad kraujas yra automobilio savininko. Vadinasi, eismo įvykio metu automobilį vairavo jis, o ne kas kitas.

Įvertinus duomenų visumą, pareigūnai nutraukė ikiteisminį tyrimą dėl automobilio šio opelio vagystės ir pradėjo tyrimą dėl melagingo pranešimo apie nusikaltimą bei sukčiavimo, nes automobilis buvo apdraustas kasko draudimu ir savininkas tikėjosi išmokos dėl eismo įvykyje patirtų automobilio apgadinimų.

Užuot pasipelnęs 52 metų šiaulietis stos prieš teismą, nes šiomis dienomis Autotransporto priemonių grobimų tyrimo skyriaus pareigūnai kartu su Šiaulių apylinkės prokuratūros prokurorais bylą perdavė teisminiam nagrinėjimui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Nauja automatika ir robotai leis „VLI Timber“ auginti gamybą daugiau kaip 40 proc.
Reklama
Mitai stabdo pasiryžti? Specialistė paneigė pagrindinius investavimo mitus
Reklama
LPC meno galerijoje eksponuojamos parodos turi išskirtinę misiją
Reklama
Top 5 „Dreame“ dulkių siurbliai 2024
Užsisakykite 15min naujienlaiškius