2012-04-23 15:55

Teismas nusprendė, kad buvęs „tvarkietis“ Jonas Dacys už pedofiliją bausmę turi atlikti pataisos namuose

Buvęs „tvarkietis“ Jonas Dacys pedofilijos byloje kalės penkerius metus. Lietuvos apeliacinis teismas pirmadienį paliko galioti šiemet vasario 13 dieną paskelbtą Vilniaus apygardos teismo nuosprendį, kuriuo vyras pripažintas kaltu dėl berniuko seksualinio prievartavimo.
Jonas Dacys
Jonas Dacys / 15min.lt nuotr.

Vilniaus rajono gyventojas J.Dacys jam paskirtos bausmės neskundė – jis aukštesnės instancijos teismo prašė leisti atlikti jam bausmę ne pataisos namuose, o kalėjime. Teismas nuteistojo skundą atmetė.

Skundą atmetus, nuosprendis įsiteisėjo ir nuteistasis gali būti pasiųstas atlikti skirtos bausmės.

Teismo nuosprendžiu J.Dacys pripažintas kaltu dėl trijų seksualinio prievartavimo epizodų, o dėl ketvirtojo išteisintas.

Teismo nuosprendžiu J.Dacys pripažintas kaltu dėl trijų seksualinio prievartavimo epizodų, o dėl ketvirtojo išteisintas.

Nukentėjusiam berniukui teismas priteisė 30 tūkst. litų neturtinės žalos atlyginimą. Prokuratūra J.Daciui buvo prašiusi skirti septynerius metus nelaisvės.

Vilniaus apygardos teismas bylą išnagrinėjo per vienintelį sausį surengtą uždarą teismo posėdį, trukusį vos porą valandų Byloje buvo apklausta penketas liudytojų.

Nukentėjusio vaiko šeima šioje byloje buvo pareiškusi daugiau nei 100 tūkst. litų civilinį ieškinį.

Į Šalčininkų rajono savivaldybės tarybą pernai bandęs patekti partijos „Tvarka ir teisingumas“ narys 57 metų J. Dacys  areštinėje atsidūrė pernai balandį. Jis buvo sulaikytas savo namuose Paberžėje. Vyras suimtas iki šiol.

Paaiškėjus šiam faktui, partijos „Tvarka ir teisingumas“ prezidiumas sustabdė J.Dacio narystę partijoje.

Į Vilniaus rajono policijos pareigūnus kreipėsi 13-mečio tėvas. Vyras pranešė, kad kaimynas esą nuskriaudė jo sūnų. Berniukas, augantis asocialioje šeimoje, pas J.Dacį uždarbiaudavo. Zootechniko specialybę turintis J. Dacys ikiteisminio tyrimo metu savo kaltę neigė ir aiškino, kad berniukas viską išsigalvojo.

Teisme J.Dacys kaltę pripažino iš dalies.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą