2013-01-09 09:05 Atnaujinta 2013-01-09 12:23

Tris Policijos departamento pareigūnus įklampino naujų automobilių pirkimas už 3,6 milijono litų

Antradienį Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Imuniteto valdybos pareigūnų ir Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuoto nusikalstamumo ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorų atliekamame ikiteisminiame tyrime sulaikyti trys Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Investicijų planavimų ir techninės plėtros valdybos pareigūnai. Jiems pareikšti įtarimai piktnaudžiavus tarnyba.
Policijos departamentas
Policijos departamentas / Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr.

Kaip rašoma Policijos departamento pranešime, ikiteisminis tyrimas pradėtas gavus duomenų apie galimus Viešųjų pirkimų įstatymo pažeidimus, vykdant viešąjį pirkimą policijos automobiliams įsigyti ir sudarant išskirtines sąlygas konkursą laimėti konkrečiam automobilių tiekėjui.

Viešojo pirkimo, kuris sukėlė įtarimų, vertė beveik 3,6 mln. litų. Sutartys dėl minėtų automobilių pirkimo nepasirašytos, sprendžiama dėl šio viešojo pirkimo procedūrų nutraukimo.

Taip pat sulaikyti ir du automobilių verslo atstovai. Policijos pareigūnų ir verslo atstovų darbo bei gyvenamosiose vietose buvo atliktos kratos.

Papildyta 12.23 val. Policijos departamento Imuniteto valdybos viršininkas Donatas Malaškevičius pranešė, kad sulaikyti iš viso penki asmenys, du iš jų verslo atstovai.

Jiems pateikti įtarimai dėl piktnaudžiavimo, kurstymo ir sąlygų sudarymo piktnaudžiavimui.

Trečiadienį po pietų bus sprendžiamas klausimas dėl pareigūnų nušalinimo nuo tarnybos. Dėl jų suėmimo į teismą kreiptasi nebus.

D.Malaškevičius pranešė, kad dokumentai jau buvo parengti, tačiau automobiliai nėra nupirkti.

Šio konkurso metu turėjo būti nupirkta dešimtys automobilių, kurie turėjo būti skirti policijos darbui organizuoti. Transporto priemonės turėjo į Lietuvos kelius išvažiuoti po pusės metų.

Šiuo metu apklausiami žmonės ir fiksuojami įrodymai.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą