Pajūryje veikusiems asmenims įtarimai pareikšti dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo, mokesčių vengimo teikiant neteisingus duomenis apie pajamas bei didelės vertės turto pasisavinimo.
Pabaigtam ikiteisminiam tyrimui vadovavo Klaipėdos apygardos prokuratūros prokurorė, tyrimą atliko Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Klaipėdos apygardos valdybos pareigūnai.
Palangoje registruotas dvi įmones valdę asmenys papildomai užsiėmė prabangių motociklų „Harley Davidson“ prekyba. Jie pirkdavo iš Jungtinių Amerikos Valstijų į Lietuvą atgabentus motociklus su defektais ir juos suremontavę perparduodavo Nyderlanduose registruotai bendrovei.
Pareigūnai įtaria, kad asmenys dokumentuose galimai nurodydavo 3–4 kartus mažesnes sumas nei gaudavo pardavę transporto priemones. Šie dokumentai su tikrovės neatitinkančiomis sumomis galimai būdavo įtraukiami į kaltinamųjų valdomų bendrovių apskaitas, tokiu būdu išvengiant privalomų mokėti mokesčių į valstybės biudžetą.
Skaičiuojama, kad per kiek daugiau nei pusę metų galėjo būti nesumokėta per 40 tūkst. eurų pridėtinės vertės mokesčio (PVM) bei dar per 20 tūkst. eurų pelno mokesčio.
Taip pat įtariama, kad trys kaltinamieji gautas neapskaitytas pajamas už motociklus pasisavino, o bendra pasisavintų pinigų suma gali siekti per 250 tūkst. eurų.
Klaipėdos apygardos prokuratūros 2-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorei surašius kaltinamąjį aktą, byla perduota Klaipėdos apygardos teismui.
Teismas už didelės vertės svetimo turto pasisavinimą gali skirti griežčiausią bausmę – laisvės atėmimą iki dešimties metų. Už mokesčių vengimą teikiant neteisingus duomenis apie pajamas, kai suma viršija 100 MGL, griežčiausia galima bausmė – laisvės atėmimas iki ketverių metų. Griežčiausia bausmė už apgaulingą apskaitos tvarkymą – laisvės atėmimas iki ketverių metų.