Nuo 2013 m. pradžios Rokiškio rajone užregistruota daugiau nei 10 vagysčių iš daugiabučių. Padaryta materialinė žala – nuo 3 tūkst. litų iki 13 tūkst. litų.
Kriminalinės policijos pareigūnai, atlikę išsamią šių vagysčių analizę, atkreipę dėmesį į padarytų nusikaltimų laiką, konstatavo, jog Rokiškyje veikia patyrę atvykėliai nusikaltėliai, besispecializuojantys vogti iš butų. Kriminalistai pasitelkė visų viešosios policijos padalinių pareigūnus, atliko įvairias policines priemones ir nutraukė vagystes iš butų, sulaikė įtariamuosius.
Rokiškio rajono policijos pareigūnai ilgiau nei savaitę vykdė numatytas priemones, ir trečiadienio rytą Rokiškyje, daugiabučio namo kieme, pamatė besisukiojančius tris nepažįstamus jaunuolius. Jie kieme buvę gana ilgai, matyt, stebėję aplinką ir rengęsi apvogti butą, buvo sulaikyti ir pristatyti į Policijos komisariatą.
Paaiškėjo, kad visi trys įtariamieji – Kauno miesto gyventojai. Nuo pat pirmųjų sulaikymo akimirkų įtariamieji parodė, kad turį nemenkos bendravimo su teisėsaugos pareigūnais patirties – atsisakė duoti bet kokius parodymus, neprisipažino, kad atvyko automobiliu, kurį kriminalinės policijos tyrėjams pavyko surasti ganėtinai toli nuo kiemo, kuriame sulaikyti kauniečiai.
Pareigūnai ėmėsi kitų procesinių veiksmų, leidžiančių surinkti įrodymus apie sulaikytųjų nusikalstamą veiką. Rokiškėnams pareigūnams padėjo Kauno apskrities VPK kriminalinė policija – atliktos kratos, kur rasta ir paimta daug mobiliojo ryšio telefonų, juvelyrinių dirbinių, kitų daiktų, galbūt pavogtų iš rokiškėnų butų.
Panevėžio apskrities VPK praneša, kad surinkti įkalčiai, automobilis pateikti Panevėžio apskrities VPK Kriminalistinių tyrimų biuro ekspertams – atlikti ekspertizes kauniečių nusikalstamai veikai įrodyti.
Ketvirtadienį Rokiškio rajono apylinkės teismas spręs klausimą dėl kardomosios priemonės – suėmimo skyrimo visiems trims įtariamiesiems.
