Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Ugniagesiai gyventojų prašo nerūkyti lovose

Kaip rodo paskutinių penkerių metų statistika, Lietuvoje dėl neatsargaus rūkymo kasmet vidutiniškai kyla beveik 800 gaisrų, kuriuose žūva net 100 žmonių. Tai sudaro beveik 40 procentų visų žuvusiųjų gaisruose skaičiaus, praneša Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas.
Smilkstanti ant peleninės krašto palikta cigaretė
Smilkstanti ant peleninės krašto palikta cigaretė / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Pasak  PAGD pranešimo, lapkričio 19-ąją bus minima Tarptautinė nerūkymo diena. Tad Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas įspėja rūkalius, kad šis žalingas įprotis ne tik kenkia sveikatai, bet ir kelia didelę grėsmę jų pačių bei aplinkinių žmonių gyvybėms.

Šiemet dėl neatsargaus rūkymo jau kilo 432 gaisrai, kurių metu žuvo 42 žmonės, o dar 25 buvo traumuoti.

Tragiškiausi gaisrai dažniausiai kyla, rūkaliui užmigus lovoje su smilkstančia cigarete. Net 74 procentai žmonių dėl neatsargaus rūkymo žūsta kaimuose ir mažuose miesteliuose.

Todėl ugniagesiai gelbėtojai dar kartą primena, kad gyventojai, kurie rūko lovoje, rizikuoja ne tik savo, bet ir artimųjų gyvybėmis. O per Tarptautinę nerūkymo dieną ragina pabandyti visai nerūkyti. Galbūt tai bus pirmasis žingsnis, kuris padės atsikratyti šio žalingo įpročio.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas
Reklama
Nauja automatika ir robotai leis „VLI Timber“ auginti gamybą daugiau kaip 40 proc.
Reklama
Mitai stabdo pasiryžti? Specialistė paneigė pagrindinius investavimo mitus
Reklama
LPC meno galerijoje eksponuojamos parodos turi išskirtinę misiją
Užsisakykite 15min naujienlaiškius