2008-12-29 11:57

Valdininkas atsakys už nelegalių statinių įteisinimą

Klaipėdos apygardos prokuratūroje baigtas ikiteisminis tyrimas dėl piktnaudžiavimo tarnyba ir dokumentų klastojimo. Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus vyriausiojo prokuroro pavaduotojui Sigitui Jasevičiui surašius kaltinamąjį aktą, byla perduota nagrinėti Tauragės rajono apylinkės teismui.

Kaip pranešė Klaipėdos apygardos prokuratūra, ikiteisminį tyrimą atlikę Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Klaipėdos valdybos pareigūnai 50-mečiui Tauragės apskrities viršininko administracijos Teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros departamento direktoriui Valentinui Pociui įteikė pranešimą apie įtarimą, kad nuo 2004-ųjų iki 2006 metų liepos jis ne kartą piktnaudžiavo tarnybine padėtimi bei klastojo oficialius dokumentus.

Tyrimo metu surinkti duomenys leidžia pagrįstai manyti, kad valstybės tarnautojas vienašališkai, nekviesdamas kitų komisijos narių, pasirašydavo įvairių statinių tinkamumo naudoti aktus, nors tie statiniai buvo pastatyti ar rekonstruoti pažeidžiant atitinkamus Statybos įstatymo ar poįstatyminių aktų reikalavimus. Vienais atvejais statiniai buvo pradėti statyti, net neturint tam reikalingo leidimo (karvidė Benininkų kaime), kitais – statinių rekonstrukcija vykdoma nesilaikant projekto reikalavimų (padidintas sandėlio, rekonstruoto į pirtį, Rukų kaime aukštis, kiti gabaritai).

Iš viso V.Pociui inkriminuojami šeši tokių nusikalstamų veikų epizodai.

Už piktnaudžiavimą tarnyba ( LR BK 228 str. 1d.) įstatymas numato teisės dirbti tam tikrą darbą ar eiti tam tikras pareigas atėmimą, baudą, areštą arba laisvės atėmimą iki 4 metų.

Per 2008 metus Klaipėdos apygardos prokurorai vadovavo bei teismui perdavė 16 ikiteisminių tyrimų dėl nusikaltimų ir baudžiamųjų nusižengimų valstybės tarnybai ir viešiesiems interesams.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą