Buvęs „Aro“ pareigūnas sulaikytas po to, kai sekmadienį Vilniaus pakraštyje, greta Raitosios policijos būstinės Belmonte aptikta šaudmenų ir ginklų.
Visų pirma netoli Raitosios policijos būstinės rasta automatinio šaunamojo ginklo tūtelė. Įdėmiau apžiūrėję teritoriją, pareigūnai rado ir ginklą, iš kurio, kaip manoma, buvo iššauta. Vilniaus apskrities VPK atstovai dar pirmadienį pabrėžė, kad ginklas aptiktas patalpose, kuriomis sostinės policija nesinaudoja (jos yra išnuomotos).
Antradienį teisme prokuroras Šarūnas Astrauskas teisme sakė, kad iš viso dėl šio įvykio įtariamai yra pareikšti trims asmenis – buvusiam „Aro“ pareigūnui A.Šmitui ir dviem policininkams.
Pasak prokuroro Š.Astrausko, policija patalpose, kuriomis naudojosi A.Šmitas aptiko per 3,5 tūkst. šovinių, automatą ir nemažą kiekį sprogmenų.
Prieš kelerius metus buvęs antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ narys vilnietis Albertas Šmitas garsiojoje inkasatorių apiplėšimo byloje kurį laiką buvo įtariamasis, penkis mėnesius praleidęs už grotų. Vėliau įtariamai jam buvo panaikinti, vyras tapo liudytoju.
Lietuvos policijos Antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ atstovai teigia, kad A.Šmitas šioje rinktinėje tarnavo dar tuo metu, kai net nebuvo rimtų atrankų į šį policijos padalinį. Savo tarnybą „Are“ A.Šmitas pradėjo 1991 m. gruodžio 11 d.
Nepraėjus nė metams, 1992 m. lapkričio 1 d. su juo buvo atsisveikinta.
Papildyta 15.21 val.: Teismas A.Šmito suimti neleido motyvuodamas tuo, kad suėmimui nėra pagrindo.
Kadangi dar nėra pasibaigęs 48 val. sulaikymo terminas, prokurorai sulaikytąjį iš teismo išsivežė su savimi. Pasak prokurorų, A.Šmitui bus skirta kita kardomoji priemonė.



