Diella – tradiciniu albanų kostiumu apsirengusi dirbtinio intelekto valdoma virtuali asistentė, sukurta siekiant padėti piliečiams ir įmonėms naršyti vyriausybinėse svetainėse ir taip sumažinti biurokratiją.
Tačiau šeštadienį Berlyne vykusiame renginyje E.Rama sakė, kad išnagrinėjus daugiau nei milijoną piliečių prašymų išduoti dokumentus su elektroniniais antspaudais, Diellai bus suteikta papildoma pagalba – sukurta daugiau nei 80 dirbtinio intelekto asistentų.
Jis sakė: „Diella yra nėščia ir laukiasi 83 vaikų. Kiekvienas vaikas vienam mūsų parlamento [kairiosios Socialistų partijos] nariui“.
Premjeras pridūrė, kad kiekvienas „vaikas“ „tarnaus parlamento nariams kaip padėjėjas, kuris dalyvaus parlamento posėdžiuose“ ir „fiksuos viską, kas vyksta“.
E.Rama taip pat sakė, kad naujieji dirbtinio intelekto asistentai „siūlys parlamento nariams, kaip reaguoti“, ir padės „kontratakuoti“, jei jų politiniai oponentai pradės ginčą.
