2026-08-27 09:53 Atnaujinta 2026-08-27 11:02

Atskleidė slapto CŽA vado vizito tikslą Maskvoje: įspėjo Rusiją dėl Lietuvos, Latvijos ir Estijos

Šią savaitę itin neįprastas JAV Centrinės žvalgybos agentūros (CŽA) direktoriaus vizitas į Maskvą buvo skirtas įspėti Rusiją neorganizuoti jokio išpuolio prieš NATO valstybes nares, trečiadienį pranešė JAV žiniasklaida.

Šio straipsnio įgarsinimo gali klausyti tik 15min prenumeratoriai

Prenumeruoti
google Sekite 15min Google
Johnas Ratcliffe'as
Johnas Ratcliffe'as / „Reuters“/„Scanpix“

Leidiniai „The Wall Street Journal“ (WSJ), „Politico" ir televizija „CBS News“ pranešė, kad CŽA direktorius Johnas Ratcliffe'as siekė atgrasyti Rusiją nuo puolimo prieš NATO nares, JAV žvalgybai manant, kad Maskva gali siekti išbandyti aljansą.

Kaip rašo „The Wall Street Journal“, JAV pareigūnai nerimauja, kad Vladimiras Putinas, atsidūręs aklavietėje fronte Ukrainoje ir patiriantis spaudimą savo šalyje, gali surengti puolimą – nuo kibernetinės atakos iki nedidelio masto sausumos įsiveržimo, greičiausiai prieš vieną iš Baltijos valstybių.

Pažymima, kad „Ratcliffe'o pagrindinis tikslas buvo perspėti Rusiją dėl bet kokių eskalacinių veiksmų Baltijos šalių atžvilgiu“.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą