Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Baltieji rūmai neigia suteikę slaptos informacijos filmo apie reidą prieš Osamą bin Ladeną kūrėjams

Holivudas konsultuojasi su Pentagonu, kurdamas filmą apie JAV specialiųjų pajėgų reidą, per kurį buvo nukautas tarptautinio teroristų tinklo „al Qaeda“ vadovas Osama bin Ladenas, tačiau JAV prezidento Baracko Obamos administracija trečiadienį atmetė nuogąstavimus, kad buvo atskleista įslaptinta informacija.
Vietos gyventojai ir žurnalistai šalia stovyklos, kurioje buvo nukautas Osama bin Ladenas
Vietos gyventojai ir žurnalistai šalia stovyklos, kurioje buvo nukautas Osama bin Ladenas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Filmas, kuriame dėmesys sutelkiamas į vieną iš didžiausių B.Obamos pasiekimų per jo kadenciją, turėtų būti išleistas 2012 metų spalį – likus mažiau nei mėnesiui iki rinkimų, per kuriuos demokratas šalies vadovas tikisi įgyti mandatą antrai kadencijai.

Tuo tarpu Atstovų Rūmų nacionalinio saugumo komiteto pirmininkas respublikonas Peteris Kingas paragino ištirti ryšius tarp šalies administracijos ir kino kūrėjų. P.Kingas išsakė nerimą, kad galėjo būti atskleisti specialiųjų operacijų metodai.

„Šie pareiškimai absurdiški“, – komentavo Baltųjų rūmų atstovas Jay Carney'us. – Mes neaptarinėjame įslaptintos informacijos. Ir norėčiau tikėtis, kad išliekant terorizmo grėsmei, Atstovų Rūmų nacionalinio saugumo komitetas imsis aptarinėti svarbesnes temas negu filmas."

Pentagono atstovas spaudai JAV jūrų pėstininkų pulkininkas Dave'as Lapanas nurodė, kad Gynybos departamentas bendradarbiauja su kino režisiere Kathryn Bigelow ir scenaristu Marku Boalu, kurie kuria meninį filmą apie reidą Pakistane prieš O.bin Ladeną.

Abu šie kino kūrėjai bendradarbiavo kurdami „Oskarą“ pelniusį filmą apie Irako karą „Išminuotojų būrys“ (The Hurt Locker). Vėliau jiedu sumanė įamžinti šių metų gegužę įvykdytą reidą, per kurį „al Qaeda" vadovas buvo nukautas savo buveinėje Pakistano mieste Abotabade.

K.Bigelow ir M.Boalo pranešime nurodoma, jog jų filmo siužetas apims trijų JAV administracijų, siekusių sučiupti O.bin Ladeną, darbo laikotarpį – įskaitant prezidentų Billo Clintono ir George'o W.Busho.

„Tai buvo Amerikos triumfas – didvyriškas ir nešališkas. Ir nėra jokio pagrindo teigti, jog mūsų filmas šią milžinišką pergalę vaizduos kitaip“, – sakoma kino kūrėjų bendrame pranešime.

Pentagone veikia ryšių su pramogų verslu skyrius, turintis du pareigūnus, kurie padeda filmų, televizijos laidų, kompiuterinių žaidimų ir kitų masinei auditorijai skirtų produktų kūrėjams.

„Su mumis filmų kūrėjai dažniausiai susisiekia, norėdami pasinaudoti mūsų įranga, žmonėmis ir infrastruktūra. Techninės konsultacijos yra šio ryšio savotiškas šalutinis produktas“, –  sakė šio skyriaus vadovas Philas Strubas.

Reaguodamas į dienraščio „The New York Times“ iškeltą prielaidą, kad šio filmo išleidimo laikas parinktas taip, kad suteiktų „postūmį finišo tiesiojoje" perrinkimo siekiančiam B.Obamai, P.Kingas paragino ištirti teiginius, esą K.Bigelow buvo suteikta „aukščiausio lygio prieigą prie (informacijos) apie visų laikų slapčiausią misiją".

Kalbėdamas apie K.Bigelow filmą, D.Lapanas nurodė, kad Gynybos departamentas „teikia pagalbą renkant medžiagą scenarijui – mes dažnai taip padedame žinomiems kino kūrėjams“.

Pasak pareigūno, Pentagonas stengiasi padėti kino kūrėjams ir rašytojams, tačiau „mes nekalbame apie įslaptintą informaciją“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Reklama
Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas
Reklama
Nauja automatika ir robotai leis „VLI Timber“ auginti gamybą daugiau kaip 40 proc.
Reklama
Mitai stabdo pasiryžti? Specialistė paneigė pagrindinius investavimo mitus
Užsisakykite 15min naujienlaiškius