2026-07-14 13:59

Bulgarijos premjeras skelbia: pasitraukiame iš Ukrainą remiančios „Norinčiųjų koalicijos“

Bulgarijos ministras pirmininkas Rumenas Radevas pareiškė, kad jo šalis nebebus „Norinčiųjų koalicijos“, remiančios Ukrainą, narė, praneša „Bloomberg“.
Rumenas Radevas, Volodymyras Zelenskis
Rumenas Radevas, Volodymyras Zelenskis / SIPA/Scanpix/AP

„Mes nedalyvaujame koalicijoje, kuri reikalauja tęsti finansinę ir karinę pagalbą Ukrainai. Šio konflikto sprendimas glūdi ne jo vilkinime karinėmis priemonėmis, o galingoje diplomatinėje misijoje, kuri pagaliau užbaigs eskalavimą“, – žurnalistams pareiškė R.Radevas, kuris ne kartą kritikavo karinės pagalbos teikimą Ukrainai.

Bulgarija, dalyvavusi ankstesniuose koalicijos susitikimuose, neatvyko į susitikimą susitikime Paryžiuje.

Ko griebėsi Radevas tapęs premjeru

Nuo gegužės, kai pradėjo eiti pareigas, R.Radevas sustabdė karinės pagalbos teikimą Ukrainai, nors ir nenutraukė ginklų pardavimo Kyjivui. Kaip pažymi „Bloomberg“, Bulgarija yra viena iš didžiausių ES sovietinio tipo šaudmenų gamintojų, o šie šaudmenys buvo lemiamai svarbūs Ukrainai karo pradžioje.

R.Radevas taip pat pasisakė prieš ES sankcijų įvedimą Rusijos patriarchui Kirilui ir naftos magnatui Vagitui Alekperovui, akcinės bendrovės „Lukoil“ įkūrėjui.

Liepos 13 d. Paryžiuje Danijos, Prancūzijos, Vokietijos, Italijos, Nyderlandų, Norvegijos, Ispanijos, Švedijos ir Jungtinės Karalystės vadovai susitarė kartu su Ukraina sukurti integruotą priešraketinės gynybos koaliciją.

Dokumente teigiama, kad ši gynybos sistema papildys esamas priešraketinės gynybos sistemas, ypač suverenias Europos sistemas, kurias dalyvaujančios šalys jau įsigijo arba įsigis ateityje.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą