Kalbėdamas Miuncheno saugumo konferencijoje K.Kelloggas paminėjo 2015 m. sudarytą Minsko II susitarimą, kuriuo siekta užbaigti 2014 m. pradinę Rusijos invaziją į Ukrainą ir kuriame kartu su Ukraina ir Rusija dalyvavo Vokietija ir Prancūzija.
„Prie stalo sėdėjo daug žmonių, bet nepavyko“, – sakė K.Kelloggas. Todėl Europa nedalyvaus derybose, tačiau į jos interesus bus atsižvelgta, pridūrė jis.
K.Kelloggas taip pat pabrėžė, kad Rusijos karas prieš Ukrainą gali baigtis dar šiais metais, ir pažadėjo per 180 dienų „įtraukti visas šalis“, kad tai būtų pasiekta.
Prezidento pasiuntinys sakė, kad D.Trumpas „neatsisakys svarbių interesų“, ir pridūrė, kad JAV ir toliau padės Ukrainai, tačiau „žudymas turi būti sustabdytas“.
Kremlius ne kartą pabrėžė, kad laiko JAV savo „pagrindiniu partneriu“, siekiančiu užbaigti karą.
V.Zelenskis sakė, kad nori, jog Europos sąjungininkai dalyvautų taikos derybose. Kyjivas tvirtina, kad jokios derybos dėl Ukrainos ir Rusijos karo nutraukimo neturėtų vykti be Ukrainos.
