M.A.al Thani atmetė nuogąstavimus, kad Kataras bando nusipirkti įtaką savo pagrindiniam sąjungininkui, po to, kai pirmadienį Senato demokratų lyderis Chuckas Schumeris pristatė įstatymo projektą, kuris neleistų jokiam užsienio lėktuvui skraidyti kaip „Air Force One“.
„Tikiuosi, kad Jungtinės Valstijos žvelgia į Katarą kaip į patikimą diplomatijos partnerį, kuris nesistengia pirkti įtakos“, – sakė M.A.al Thani, kurį cituoja „The Guardian“.
D.Trumpas jau anksčiau atmetė priekaištus, sakydamas, kad būtų „kvaila“ atsisakyti dosnaus pasiūlymo. Jis tvirtino, kad „Boeing 747-8“ galiausiai bus padovanotas jo prezidentinei bibliotekai – jo administracijos tyrimų medžiagos saugyklai, ir kad pasitraukęs iš posto neva neketinęs jo naudoti asmeniniais tikslais.
Pirmadienį Baltųjų rūmų atstovė spaudai Karolin Leavitt sakė, kad lėktuvas „bus priimtas laikantis visų teisinių ir etinių įsipareigojimų“.
„Kataro lėktuvo modernizavimas kainuotų milijardus ir niekada net negalėtų iš tikrųjų pašalinti visų katastrofų pavojų“, – sakė Ch.Schumeris socialiniame tinkle „X“.
Įstatymo projektas užkirstų kelią JAV leisti mokesčių mokėtojų dolerius, kad būtų modernizuojamas užsieniečiams priklausantis lėktuvas, skirtas naudoti prezidento reikmėms.
„Nėra absoliučiai jokių modifikacijų, kurios galėtų garantuoti, kad jis bus saugus“, – pridūrė Ch.Schumeris.

