Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Didžiojoje Britanijoje antstoliai iškeldina romus iš didžiausio jų taboro

Didžiosios Britanijos teismo nuosprendį vykdantys antstoliai pirmadienį apsupo didžiausią romų stovyklą šalyje ir pradėjo masinį vietos gyventojų iškeldinimą, tačiau stovyklos gyventojai atsisakė trauktis ir grandinėmis prisirakino prie barikadų.
Romų vaikai
Romų vaikai / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Anglijos pietrytinėje dalyje esančioje Deilo Fermoje liko maždaug 200 romų ir jų šalininkų. Jie autofurgonu užblokavo vartus ir iš senų padangų bei cemento pripildytų statinių sukrovė barikadas.

Dešimtmetį užsitęsusiam teisiniam ginčui dėl 6 akrų (apie 2,4 ha) plotą užimančios stovyklos artėjant prie pabaigos, iš jos jau išvyko nemažai Airijos romų bendruomenės šeimų, tačiau likusieji gyventojai sakė nepasiduosią.

Sekmadienio vakarą bendruomenės moterys stovykloje bendruomenei ruošė vadinamąją paskutinę vakarienę, kurios metu buvo vartojamas alkoholis ir skambėjo tradicinės romų dainos.

Įėjimą į stovyklos teritoriją, kurioje anksčiau buvo verčiamos atliekos, puošė plakatai su užrašais, vienas kurių skelbė „Deilo Fermai – žmogaus teises“.

„Čia susirinko žmonės iš viso pasaulio ir romai mus labai maloniai priėmė“, – sakė viena protestuotoja, grandine prisirakinusi prie automobilio.

„Pastaraisiais metais romams darosi vis sunkiau surasti vietą stovyklai. Teritorijų planavimo įstatymai leidžia veikti savo nuožiūra ir mes nemanome, kad jie yra taikomi teisingai“, – pridūrė moteris.

Romų iškeldinimo operaciją, kuri turėtų atsieiti 8 mln. svarų sterlingų, vykdo teismo antstoliai su policija.

Bazildono savivaldybės taryba tvirtina, kad romai neturėjo leidimo vykdyti statybas teritorijoje, nors romams priklauso didžioji dalis už 40 km į rytus nuo Londono esančio sklypo žemės,

Teritorija be leidimo buvo padalinta į 51 sklypą, kuriame stovinčiuose nameliuose ant ratų arba nedidelėse trobelėse glaudėsi iki 400 žmonių. Čia prieš kelias dienas dar gyveno nemažai šeimų su vaikais.

Deilo Fermos romų bendruomenės atstovė Kathleen McCarthy per BBC radiją pareiškė, kad stovyklos iškeldinimas „griauna jaunų vaikų ir labai ligotų bei senų žmonių gyvenimus“.

„Norėčiau, kad atsiprašytumėte prieš tai, kai sugriausite mūsų gyvenimus ir išmesite mus į gatvę“, – kreipėsi ji į savivaldybės tarybą.

„Mes norime išsaugoti savo kultūrą, kaip tai leidžiama daryti visiems kitiems“, – pridūrė K.McCarthy.

Prieš šios romų stovyklos iškeldinimą pasisako ir „Oskaru“ apdovanota aktorė Vanessa Redgrave ir vienas buvęs Jungtinių Tautų pareigūnas.

Tuo tarpu Bazildono tarybos vadovas Tony Ballas teigia, kad vietos valdžia kruopščiai vykdo teismo numatytą procedūrą, todėl iškeldinimas turėtų vykti „taikiai ir ramiai“.

„Antstoliai labai gerai suvokia, kas jiems galima, o kas ne, todėl viską jie įvykdys profesionaliausiai ir saugiausiai, kaip tik įmanoma“, – sakė jis interviu BBC radijui.

Pasak T.Ballo, vilties suteikia ir tai, kad daugelis romų šeimų jau persikėlė į greta esančią teisėtą stovyklą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas
Reklama
Nauja automatika ir robotai leis „VLI Timber“ auginti gamybą daugiau kaip 40 proc.
Reklama
Mitai stabdo pasiryžti? Specialistė paneigė pagrindinius investavimo mitus
Reklama
LPC meno galerijoje eksponuojamos parodos turi išskirtinę misiją
Užsisakykite 15min naujienlaiškius