Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Europos Komisija atskleidė naują veiksmų planą padėti Italijai susitvarkyti su migrantų srautu

Europos Komisija (EK) antradienį atskleidė naują planą, kaip padėti Italijai susidoroti su nauju dideliu per Viduržemio jūrą plūstančiu migrantų srautu, kurį sudaro daugiausia iš Libijos atvykstantys afrikiečiai.
Gelbėjami migrantai iš Eritrėjos Viduržemio jūroje
Gelbėjami migrantai iš Eritrėjos Viduržemio jūroje

Europos Parlamentui Strasbūre pateiktame plane numatoma skirti 35 mln. eurų paramą Italijai, kuri, veikdama kartu su Libija ir kitomis šalis, suvaldytų migrantų srautą jau pačioje jo užuomazgoje.

„Mes parodysime visišką solidarumą su Italija jos kovoje“, – sakė žurnalistams pirmasis EK vicepirmininkas Fransas Timmermansas.

„Italija pastaruosius pora metų rodo precedento neturintį solidarumą su pabėgėliais,– tęsė jis. – Dabar reikia, kada savo indėliu prisidėtų visi kiti Europoje“.

Pasak F.Timmermanso, EK pasiūlymu, kurį dar aptars ES ministrai Taline ketvirtadienį, siekiama sumažinti spaudimą Italijai, priėmusiai apie 85 tūkst. migrantų iš 100 tūkstančių išsilaipinusių Europoje šiais metais.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Fransas Timmermansas
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Fransas Timmermansas

Iš pasiryžusių šiai pavojingai kelionei žmonių beveik 2250 žuvo, nurodo Tarptautinė migracijos organizacija (IOM).

Įtampa padidėjo pirmadienį, Austrijai pagrasinus uždaryti savo sieną su Italija, kad būtų išvengtų 2015 ir 2016 metais buvusių įvykių pasikartojimo, – anuomet šimtai tūkstančių iš Turkijos į Graikiją per jūrą persikėlusių migrantų patraukė į šiaurę savo pagrindinio tikslo, Vokietijos, link.

Pagal ES prieglobsčio teikimo politiką prašymai turi būti nagrinėjami pirmojoje prašytojo atvykimo šalyje. Tačiau pabėgėlių buvo tiek daug, kad pareigūnai negalėjo susidoroti su tokiu krūviu.

Antradienį J.C.Junckeris pareiškė, kad „padėties rimtumas dabar reikalauja smarkiai paspartinti kolektyvinį darbą ir nepalikti Italijos vienos“.

Europos Komisijos pirmininkas Jeanas-Claude'as Junckeris pasistengė, kad būtų sutarta, jog kitos ES šalys apdorojimui priimtų apie 160 tūkst. pabėgėlių, tačiau lig šiol tokia procedūra atlikta tik apie 20 tūkst. asmenų.

Antradienį J.C.Junckeris pareiškė, kad „padėties rimtumas dabar reikalauja smarkiai paspartinti kolektyvinį darbą ir nepalikti Italijos vienos“.

Iš kitų priemonių Komisija siūlo ES didinti Libijos valdžios institucijų pajėgumus, kuriems yra skirtas 46 mln. eurų vertės projektas, parengtas kartu su Italija. Pagal šį projektą būtų įsteigtas bendras gelbėjimo koordinavimo centras Libijoje.

ES taip pat turėtų padėti Libijai užtikrinti pietinių sienų kontrolę bei dirbti kartu su kitomis Afrikos šalimis – Egiptu, Nigeriu, Etiopiją, Sudanu, kad jos susigrąžintų savo tautiečius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Reklama
Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas
Reklama
Nauja automatika ir robotai leis „VLI Timber“ auginti gamybą daugiau kaip 40 proc.
Reklama
Mitai stabdo pasiryžti? Specialistė paneigė pagrindinius investavimo mitus
Užsisakykite 15min naujienlaiškius