2011-01-07 19:36

Europos Sąjunga rengiasi atnaujinti kelionių draudimą Baltarusijos vadovui Aliaksandrui Lukašenkai

Europos Sąjunga (ES) ruošiasi atnaujinti draudimą Baltarusijos prezidentui Aliaksandrui Lukašenkai įvažiuoti į Bendrijos šalis, kai šis po prezidento rinkimų nusprendė užgniaužti savo politinius priešininkus, penktadienį sakė diplomatai.
Aliaksandras Lukašenka
Aliaksandras Lukašenka / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Briuselyje susitikę ES ambasadoriai nutarė pradėti kelionių draudimo, kuris buvo sustabdytas 2008 metais, atnaujinimo procedūrą A.Lukašenkai ir kai kuriems jo bendražygiams, agentūrai AFP sakė vienas ES diplomatas.

„Mes artėjame prie draudimo atnaujinimo“, – sakė kitas ambasadorius.

A.Lukašenka, kuris jau 16 metų tvirta ranka vadovauja Baltarusijai, laimėjo gruodžio 19 dieną vykusius prezidento rinkimus, pelnęs beveik 80 proc. rinkėjų balsų.

Po prezidento rinkimų, kurie, pasak Vakarų stebėtojų, neatitiko tarptautinių standartų, Minske prasidėjo masiniai opozicijos šalininkų protestai. Tada buvo suimta daugiau kaip 600 žmonių, tarp kurių ir keletas kandidatų į prezidentus.
 

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą