Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Fukušimos jėgainės avarija yra „kitokio pobūdžio“ nei Černobylio katastrofa, sako Japonija

Japonijos vyriausybės atstovas antradienį pareiškė, kad avarija Fukušimos atominėje jėgainėje yra „kitokio pobūdžio“ nei Černobylio elektrinės katastrofa, įvykusi Ukrainoje prieš 25 metus.
Fukušimos-1 atominės elektrinės trečiojo reaktoriaus blokas
Fukušimos-1 atominės elektrinės trečiojo reaktoriaus blokas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Japonija pripažino, kad avarija cunamio nuniokotoje jėgainėje yra „didelis incidentas“, taip pat įvertino ją aukščiausiu balu pagal septynbalę Tarptautinę branduolinių ir radiologinių įvykių skalę (INES).

Černobylio katastrofa taip pat yra vertinama septyniais balais, tačiau Tokijas pabrėžė, jog avarija Fukušimos 1-ojoje elektrinėje kelia gerokai mažesnį pavojų.

„Akivaizdu, kad abiejų šių atvejų pobūdis skirtingas“, – sakė ministrų kabineto pirmasis sekretorius Yukio Edano. „Deja, pasklidusių medžiagų kiekis prilygsta apie dešimtadaliui (Černobylio avarijos taršos), tačiau mums bent jau pavyko išvengti reaktorių sprogimų.“

Y.Edano pridūrė, kad Japonija pasinaudojo kai kuria Černobylio patirtimi, mėgindama likviduoti branduolinę krizę po kovo 11 dieną smogusio stipraus žemės drebėjimo, kuris sukėlė cunamį, sugadinusį Fukušimos jėgainės aušinimo sistemas.

„Černobylio (avarijos) poveikio sveikatai studijos ir tyrimai tapo turtu, kuriuo dalijasi visa žmonija“, – nurodė pareigūnas, leisdamas suprasti, kad į šią patirtį buvo atsižvelgta, vykdant evakuaciją iš Fukušimos jėgainės apylinkių.

Japonijos pareigūnai aplink pažeistą jėgainę nustatė 20 kilometrų spindulio zoną, kurioje žmonėms lankytis griežtai draudžiama. Tuo tarpu darbuotojai vis dar lieja vandenį ant reaktorių ir panaudoto branduolinio kuro saugyklų, siekiant apsaugoti kuro strypus nuo perkaitimo ir išsilydymo.

Per šią branduolinę krizę Japonijoje kol kas nei vienas žmogus nemirė nuo per didelės apšvitos dozės. Tuo tarpu Černobylyje per sprogimą 1986 metų balandžio 26 d. žuvo du žmonės, o per kelis vėlesnius mėnesius mirė dar 28 gelbėtojai ir jėgainės darbuotojai, patyrę dideles apšvitos dozes.

Iš radioaktyviomis medžiagomis užterštų Černobylio jėgainės apylinkių buvo evakuoti dešimtys tūkstančių žmonių, o dalis pavojingų teršalų buvo vėjo nunešti į kaimyninę Baltarusiją, Rusiją bei Vakarų Europos šalis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius