„Pirminiais duomenimis, nukentėjusiųjų nėra. <...> Omsko rajono ir kitų mūsų regiono gyvenviečių gyventojams pavojus negresia“, – platformos „Telegram“ kanale rašė gubernatorius.
Pasak jo, sprogimas įvyko dėl avarijos požeminėje dujotiekio atkarpoje. Propagandinės naujienų agentūros TASS tarnyba patikslino, kad tai buvo dujų skirstymo stotis.
Gesinti gaisro buvo išsiųsti keturi technikos vienetai ir 18 Nepaprastųjų situacijų ministerijos darbuotojų.
Vietos gyventojai kanalui „Shot“ pasakojo, kad sprogimas įvyko Vrubeliovo apylinkėse, o kilusio gaisro švytėjimas buvo matomas už kelių kilometrų. Be to, žmonės skundėsi, kad ore juntamas cheminių medžiagų kvapas.
Galingo sprogimo ant dujotiekio Omsko priemiestyje momentas užfiksuotas vaizdo įraše.
Omsko srities gubernatorius vėliau pranešė, kad dėl dujotiekio avarijos dujų tiekimas regione buvo nutrauktas daugeliui pramonės įmonių.
„Šiuo metu katilinės dujomis aprūpinamos rezerviniais dujotiekiais, katilinėse suformuotas rezervinis kuras. <...> Uždavinys – artimiausiu metu atkurti dujų tiekimą pagal nuolatinę schemą. Remiantis „Gazprom“ specialistų informacija, atkūrimo laikotarpis užtruks iki paros“, – pažymėjo V.Chocenka.
Rusijos Tyrimų komiteto (TK) skyrius Omsko srityje pradėjo tyrimą dėl dujotiekio sprogimo. Departamentas pažymėjo, kad tyrėjai išvyko į įvykio vietą, kad išsiaiškintų visas įvykio aplinkybes.
Savo ruožtu Federalinės saugumo tarnybos regioninis skyrius agentūrai TASS pranešė, kad gaisro priežastis galėjo būti antžeminio dujotiekio remonto darbai.
Bendrovės „Gazprom Transgaz Tomsk“ padalinys pranešė, kad ruošiasi atlikti atstatomuosius darbus ir pakeisti dujų tiekimo sistemą Omsko srityje. Organizacija pridūrė, kad incidento priežastis tirs speciali komisija.
Rusijos gynybos ministerija pirmadienį vakare paskelbtame pranešime nepranešė apie virš Omsko srities numuštus Ukrainos bepiločius orlaivius. Iš viso virš Rusijos teritorijos buvo perimtas 31 dronas. Nė vienas iš jų neskrido į Sibirą.
