2025-07-20 15:35

Gazos Ruožo civilinės gynybos agentūra: Izraelio pajėgos nužudė 44 pagalbos laukusius žmones

Gazos Ruožo civilinės gynybos agentūra paskelbė, kad Izraelio pajėgos sekmadienį pradėjo šaudyti į humanitarinės pagalbos laukusių palestiniečių minią ir kad dėl to žuvo 44 žmonės.
Belal Abu Amer / ZUMAPRESS.com
Belal Abu Amer / ZUMAPRESS.com

Preliminariais duomenimis „žuvo 44 ir buvo sužeista dar dešimtys žmonių“, naujienų agentūrai AFP sakė agentūros atstovas Mahmudas Bassalas (Mahmudas Basalas).

Nurodoma, kad incidentas įvyko netoli Gazos miesto anklavo šiaurėje.

Izraelio kariuomenė komentaro kol kas nepateikė.

Dėl Gazos Ruože žiniasklaidos atstovams taikomų apribojimų ir sunkumų patekti į daugelį vietų AFP negali nepriklausomai patikrinti civilinės gynybos agentūros ir kitų šaltinių pateikiamos informacijos.

Karui tęsiantis metus ir 10 mėnesių, Gazos Ruože susidarė siaubingos humanitarinės sąlygos.

Daugiau kaip du milijonai žmonių, gyvenančių tankiai apgyvendintoje pakrantės teritorijoje, susiduria su dideliu maisto ir kitų būtiniausių produktų trūkumu, o gydytojai praneša, kad daugėjo ūmaus mitybos nepakankamumo atvejų. 

Žmonių, laukiančių maisto davinių ilgose eilėse prie pagalbos skirstymo centrų, žūtys tapo įprastu reiškiniu. Palestiniečių pareigūnai dėl to kaltina Izraelio apšaudymus.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą