2011-06-09 18:44

Gruzijoje galbūt aptiktas buvusio Latvijos prezidento Karlio Ulmanio kapas

Gruzijos Gorio mieste galbūt surastas buvusio Latvijos prezidento Karlio Ulmanio kapas, ketvirtadienį žurnalistus informavo Latvijos ambasadorius Tbilisyje Andris Vilcanas.
Keliama Latvijos vėliava
Keliama Latvijos vėliava / Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr.

Pasak ambasadoriaus, Latvijos vyriausybės pavedimu birželio 10 dieną į Gruziją atvyks speciali delegacija iš Latvijos. Ji ištirs vieną kapą Gorio kapinėse, kuriame gali būti palaidotas K.Ulmanis.

Gruzijos žiniasklaida praneša, jog, specialistų nuomone, tai gali būti būtent buvusio Latvijos prezidento kapas, nes antkapinis paminklas papuoštas ypatingu latvišku ornamentu ir ąžuolo lapo piešiniu.

Pažymima, kad tokie antkapiniai paminklai pastatyti ant aukšto rango Latvijos pareigūnų kapų.

Latvijos ambasadorius žurnalistams pareiškė, kad K.Ulmanio palaidojimo Gruzijoje versija nėra nauja, tačiau šiandien atsirado pagrindas vėl prie jos sugrįžti.

Jis pažymėjo, kad istorikai šią versija vertina skeptiškai, nes pagrindinė versija skelbia, kad jis buvo palaidotas Krasnogorsko mieste Turkmėnijoje.

K.Ulmanis atėjo į prezidento postą karinio perversmo keliu 1934 metais ir išbuvo jame iki 1940 metų sovietinės okupacijos. Sovietai K.Ulmanį deportavo į Rusiją.

 

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą