PSO teigimu, trys žmonės – du įgulos nariai ir dar vienas asmuo, – kaip manoma, užsikrėtę šiuo virusu, buvo išlaipinti iš prie Žaliojo Kyšulio krantų inkarą išmetusio laivo „MV Hondius“.
„Jų visų trijų būklė stabili, o vienam iš trijų nepasireiškia jokie simptomai“, – naujienų agentūrai AFP sakė PSO atstovė Žaliajame Kyšulyje Ann Lindstrand.
PSO vadovas trečiadienį pranešė, kad trys žmonės, įtariami užsikrėtę hantavirusu, buvo evakuoti iš kruizinio laivo, pridurdamas, kad „bendra rizika visuomenės sveikatai išlieka maža“.
„Trys galimai hantavirusu užsikrėtę pacientai ką tik buvo evakuoti iš laivo ir vyksta į Nyderlandus gauti medicininės pagalbos“, – socialiniame tinkle „X“ sakė Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas.
Tarptautinis susirūpinimas dėl laivo „MV Hondius“ kilo šeštadienį, kai PSO buvo informuota apie įtarimus, kad trys laivo keleiviai mirė nuo retos hantavirusinės infekcijos, paprastai plintančios per užsikrėtusius graužikus, dažniausiai per jų šlapimą, išmatas ir seiles.
