Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Iš posto traukiasi Katalonijos parlamento pirmininkė Carme Forcadell

Katalonijos parlamento pirmininkė ketvirtadienį pareiškė, kad trauksis iš posto, nes ji figūruoja tyrime dėl antivyriausybinės veiklos ir maišto kurstymo šiam turtingam Ispanijos regionui siekiant nepriklausomybės.
Carme Forcadell
Carme Forcadell / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 2 Ispanija Katalonija

Tvirtai Katalonijos atsiskyrimo nuo Ispanijos idėją remianti Carme Forcadell yra naujausia separatistų lyderė, priversta trauktis iš pareigų.

Žurnalistams Barselonoje ji sakė, kad neliks parlamento pirmininkės poste, nors po gruodžio 21-osios rinkimų, per kuriuos separatistines idėjas palaikančios partijos pelnė parlamentinę daugumą, jai buvo pasiūlyta ir toliau eiti šias pareigas.

„Manau, šiuo nauju politiniu momentu reikia naujo žmogaus, kuris, be kita ko, būtų laisvas nuo teisinių procesų“, – sakė C.Forcadell.

C.Forcadell traukiasi iš parlamento pirmininko posto, tačiau išsaugos įstatymų leidėjos mandatą.

C.Forcadell buvo viena iš keleto Katalonijos valdžios atstovų, suvaidinusių svarbų vaidmenį regionui mėginant atsiskirti nuo Ispanijos. Jos vadovaujamas regioninis parlamentas spalio 27 dieną vienašališkai paskelbė Katalonijos nepriklausomybę.

Tačiau netrukus centrinė premjero Mariano Rajoy vyriausybė įvedė tiesioginį pusiau autonominio regiono valdymą, atleido vietos valdžią, paleido parlamentą ir sušaukė pirmalaikius rinkimus.

C.Forcadell traukiasi iš parlamento pirmininko posto, tačiau išsaugos įstatymų leidėjos mandatą. Vos dviem dienomis anksčiau vienas iš pagrindinių kandidatų jai paleisti parlamento pirmininko poste paskelbė besitraukiantis iš politikos.

Carlesas Mundo, buvęs regiono teisingumo ministras, taip pat figūruoja tyrime dėl antivyriausybinės veiklos ir maišto kurstymo. Už šiuos kaltinimus jam gresia maksimali 30 metų laisvės atėmimo bausmė.

Tą pačią dieną 2010-2016 metais Katalonijos prezidento pareigas ėjęs Arturas Masas, agitavęs už regiono atsiskyrimą nuo Ispanijos, pranešė, kad traukiasi iš savo partijos PDeCAT pirmininko posto.

Tokį sprendimą jis priėmęs, kad atvertų kelią naujiems žmonėms ir stotų prieš teismą dėl jam metamų kaltinimų.

Separatistų partijos turi absoliučią daugumą – 70 mandatų 135 vietų parlamente – tačiau aštuoni jų nariai, patekę į parlamentą šiuo metu yra arba savanoriškoje tremtyje Belgijoje, arba Ispanijos kalėjime.

Naujieji parlamentarai norėtų ir vėl į prezidento postą išrinkti Carlesą Puigdemont'ą, tačiau teoriškai jam reikėtų dalyvauti oficialioje parlamento sesijoje, kai vyks balsavimas.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Carlesas Puigdemont'as
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Carlesas Puigdemont'as

Vis dėlto šiuo metu jis yra Belgijoje ir bus suimtas vos sugrįžęs į Ispaniją. Jam pateikti kaltinimai antivyriausybine veikla ir maišto kurstymu.

Separatistines idėjas palaikančios partijos prašo, kad C.Puigdemont'ui būtų leista posėdyje dalyvauti vaizdo ryšiu arba parašyti kalbą, kurią perskaitytų kuris nors kitas parlamento narys, tačiau opozicija tvirtina, jog tai yra neteisėta.

Galutinį sprendimą šioje situacijoje turi priimti parlamento pirmininkas arba jo pavaduotojai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius