2023-10-28 08:54 Atnaujinta 2023-10-28 09:49

Izraelio kariuomenė teigia per reidus Gazos Ruožo šiaurėje smogusi 150 požeminių taikinių

Izraelio kariuomenė šeštadienį pranešė, kad jos naikintuvai per intensyvius naktinius antskrydžius kare su islamistų grupuote „Hamas“ smogė 150 požeminių taikinių šiaurinėje Gazos Ruožo dalyje.
Temos: 1 Gazos Ruožas

Kariuomenės pareiškime sakoma, kad buvo smogta „teroristiniams tuneliams, požeminėms kovinėms erdvėms ir papildomai požeminei infrastruktūrai. Be to, žuvo keli „Hamas“ teroristai“.

Korespondentai iš Gazos Ruožo ir Pietų Izraelio pranešė, kad šeštadienį toliau buvo apšaudoma ir vykdomi antskrydžiai, nors jie buvo ne tokie intensyvūs kaip naktį.

VIDEO: Izraelis skelbia vaizdus, kaip kariai ir tankai veikia Gazos Ruože

Atskirame pareiškime Izraelio kariuomenė nurodė, kad per vieną reidą buvo nukautas „Hamas“ oro atakų vadas Asemas Abu Rakaba, kuris, anot Izraelio kariuomenės, atliko pagrindinį vaidmenį per spalio 7 dienos išpuolius, dėl kurių prasidėjo dabartinis karas.

Izraelio kariuomenės teigimu, A. Abu Rakaba buvo atsakingas už „Hamas“ dronus, parasparnius, oro aptikimą ir oro gynybą.

„Jis vadovavo teroristams, kurie parasparniais prasiskverbė į Izraelį, ir buvo atsakingas už dronų atakas prieš IDF (Izraelio gynybos pajėgų) postus“, – sakoma pareiškime.

Spalio 7 dieną „Hamas“ ginkluoti užpuolikai prasiveržė pro stipriai įtvirtintą Gazos Ruožo sieną su Izraeliu ir, žydų valstybės duomenimis, nužudė daugiau kaip 1,4 tūkst. žmonių, daugiausia civilių.

Izraelis į atakas atsakė nesiliaujančiu Gazos Ruožo bombardavimu.

„Hamas“ kontroliuojama Sveikatos apsaugos ministerija penktadienį pranešė, kad Palestiniečių teritorijose nuo išpuolio prieš Izraelį žuvo 7 326 žmonės.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą