Jis taps pirmuoju Japonijos lyderiu, prisijungsiančiu prie transatlantinio gynybinio aljanso vadovų susitikimo.
Madride birželio 28–30 dienomis rengiamas susitikimas yra laikomas kritiniu 30 NATO narių, praėjus keturiems mėnesiams nuo Rusijos karo Ukrainoje pradžios.
Savo delegacijas į susitikimą taip pat siunčia narystės NATO siekiančios Švedija ir Suomija. Jame dalyvaus ir Pietų Korėjos naujasis prezidentas Yoon Suk-yeolas, kuris irgi bus pirmas savo šalies atstovas Aljanso viršūnių susitikime.
Japonija, svarbi JAV sąjungininkė, bet ne NATO narė, tiekia pagalbą gynybos priemonėmis Ukrainai ir taiko griežtas sankcijas Rusijai kartu su kitomis Didžiojo septyneto (G-7) šalimis.
„Išbandomi Japonijos, kaip vienintelės Azijos šalies G-7, diplomatiniai pajėgumai“, – žurnalistams sakė F.Kishida.
Jo dalyvavimas NATO viršūnių susitikime bus „pirmas Japonijos ministro pirmininko kartas“ tokiame susitikime, nurodė F. Kishida. Jis pridūrė, kad ketina atkreipti dėmesį į ryšį tarp saugumo problemų Europoje ir Azijoje.
Pastarosiomis savaitėmis F. Kishida priėmė JAV, Indiją Japoniją ir Australiją vienijančio Ketverto (angl. The Quad) aljanso susitikimo dalyvius, taip pat vyko į užsienio keliones, įskaitant Singapūrą, kur penktadienį pasakė svarbią kalbą saugumo forume „Šangri La dialogas“.
„Aš pats labai jaučiu, kad reikia neatidėlioti, nes šiandien – Ukraina, o rytoj gali būti Rytų Azija“, – perspėjo jis.
