2010-09-01 10:28

JAV prezidentas Obama savo svarbiausiu uždaviniu laiko šalies ekonomikos atkūrimą

JAV prezidentas Barackas Obama antradienį pabrėžė, kad šiuo metu jo „neatidėliotinas uždavinys“ – atkurti Amerikos ekonomiką ir sumažinti nedarbą.
Gyvybinga ir stipri JAV ekonomika sveiksta greičiausiai.
B.Obama paragino savo šalies žmones imtis inovacijų ir kurti naujas įmones bei darbo vietas. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Kreipdamasis į tautą per televiziją prezidentas daugiausia kalbėjo apie padėtį Irake, tačiau taip pat patikino amerikiečius, jog yra pasiryžęs spręsti savo šalies ekonomikos problemas. Jis akcentavo išliekantį nerimą dėl nemažėjančio nedarbo ir lėto ekonomikos atsigavimo.

„Šiandien mūsų neatidėliotinas uždavinys – atkurti ekonomiką ir sugrąžinti į darbą milijonus jį praradusių amerikiečių“, – pareiškė B.Obama, kurio Demokratų partija baiminasi galinti patirti skaudų smūgį per lapkritį vyksiančius kadencijos vidurio rinkimus.

„Kad sustiprintume vidurinę klasę, privalome suteikti visiems savo vaikams švietimą, kurio jie nusipelnė, o visiems mūsų darbininkams – įgūdžius, kurie reikalingi siekiant konkuruoti globalios ekonomikos sąlygomis“, – pridūrė jis.

B.Obama paragino savo šalies žmones imtis inovacijų ir kurti naujas įmones bei darbo vietas. Jis taip pat pabrėžė, kad Amerika turi nutraukti „priklausomybę nuo užsienio naftos“.

„Privalome atskleisti inovacijas, kurios leistų naujiems gaminiams riedėti nuo mūsų surinkimo linijų, taip pat brandinti idėjas, kurias skleidžia mūsų verslininkai, – sakė B.Obama. – Bus sunku. Tačiau ateityje tai privalo tapti centrine mūsų šalies misija, už kurią turiu prisiimti pagrindinę atsakomybę kaip prezidentas“.

Jis pridūrė, kad iš Irako į tėvynę grįžtantiems JAV kariams privalo būti suteikta galimybė „panaudoti savo gabumus plečiant Amerikos ekonomiką“. 
 

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą