-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Jeanas-Claude'as Junckeris siūlo iš esmės pertvarkyti Europos Sąjungą. Kaip?

Europos Komisijos (EK) pirmininkas Jeanas Claude'as Junckeris neseniai „sužibėjo“ pareikšdamas, kad europiečiai neturėtų paklusti JAV reikalavimams dėl dosnesnio gynybos finansavimo. O dabar pasiūlė radikaliai restruktūrizuoti Europos Sąjungą, rašo „Deutsche Welle“.
Jeanas-Claude'as Junckeris
Jeanas-Claude'as Junckeris / „Scanpix“/„PA Wire“/„Press Association Images“ nuotr.

Pagal J.C.Junckerio viziją Bendriją galėtų sudaryti pagrindinės šalys narės ir „orbitinės“ valstybės. Prie pastarųjų EK vadovas priskirtų Jungtinę Karalystę ir Turkiją.

Esą pagal naująjį planą visaverte naryste ES džiaugtųsi mažesnis valstybių skaičius. O kitos šalys, nepasiruošusios pilnai narystei, atsidurtų skirtinguose „priklausymo lygiuose“.

„Ar mes norime visada žengti į priekį kaip 28 šalių grupė? Ar neturėtų būti taip, kad tie, kurie nori keliauti greičiau, galėtų tai daryti?“ – tokį klausimą konferencijos Belgijos Leveno mieste dalyviams uždavė J.C.Junckeris.

Jo teigimu, Europos Sąjunga galbūt funkcionuotų geriau, jei absoliučiai visos šalys narės nebūtų verčiamos dalyvauti projektuose ar iniciatyvose, kurios jų visai nedomina, – net saugumo klausimais.

J.C.Junckeris vietoj dabartinės tvarkos siūlo „struktūrinį, visiems atvirą dizainą“. Tarp su branduoliu menkiau susisaisčiusių valstybių EK pirmininkas įtrauktų Jungtinę Karalystę, kuri pernai nusprendė išstoti iš ES, ir Turkiją, jau daug metų nesėkmingai siekiančią narystės Bendrijoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius