Sekmadienį Rijade, Saudo Arabijoje, prasidėjo įtemptos JAV ir Ukrainos delegacijų derybos. Nors jos truko daugiau nei penkias valandas, kol kas jų rezultatai lieka neaiškūs.
Po jų Kyjivo delegacijai vadovaujantis gynybos ministras Rustemas Umerovas pažymėjo, kad pokalbis buvo „konstruktyvus ir informatyvus“, aptarti techniniai klausimai ir pasiūlymai dėl energetikos ir ypatingos svarbos infrastruktūros objektų saugos.
Pirmadienį Jungtinių Valstijų delegacija susitiko su Rusijos komanda. Nurodoma, kad jų derybos išsitęsė iki 12 valandų. Pasak „Reuters“, per šias derybas JAV siekė susitarti dėl paliaubų Juodojoje jūroje, kad būtų užtikrinta laisva laivyba ir galimai atnaujintas Stambulo susitarimas.
Nors antradienį buvo pažadėtas bendras JAV ir Rusijos pareiškimas po derybų, jis taip ir nebuvo publikuotas. Kremliaus atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas pridūrė, kad derybų turinys iš viso nebus skelbiamas.
Antradienį Kyjivas ir Vašingtonas susitiko antrajam derybų raundui. Britų leidinys „The Guardian“ atkreipė dėmesį, kad JAV ir Ukrainos delegacijos turėjo aptarti energetikos objektų ir civilinės infrastruktūros apšaudymo sustabdymo detales, taip pat atakų Juodojoje jūroje nutraukimą siekiant užtikrinti komercinę laivybą.
Antradienio vakarą Baltieji rūmai pasidalijo tik kukliomis naujienomis ir pranešė, kad Rusija ir Ukraina atskirai susitarė vengti karinių smūgių laivams Juodojoje jūroje.
Baltųjų rūmų pareiškimuose teigiama, kad kiekviena šalis „susitarė užtikrinti saugią laivybą, atsisakyti jėgos naudojimo ir užkirsti kelią prekinių laivų naudojimui kariniais tikslais Juodojoje jūroje“.
Tuo tarpu „Bloomberg“ naujienų tarnyba anksčiau pranešė, kad Baltieji rūmai siekia pasiekti „plačias“ paliaubas Rusijos kare prieš Ukrainą iki balandžio 20 d., t.y. datos, kai šiemet tiek katalikai, tiek stačiatikiai švenčia Velykas. Tačiau Vašingtonas „pripažįsta, kad šis terminas gali pasislinkti, atsižvelgiant į didelius abiejų pusių pozicijų skirtumus“.

