Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

JK ministras pirmininkas prieš trejus metus įvykusį „Brexitą“ vadina didžiule galimybe

Britų ministras pirmininkas Rishi Sunakas pirmadienį teisino „Brexitą“ ir tvirtino, kad prieš trejus metus įvykęs pasitraukimas iš Europos Sąjungos atnešė reikšmingų laimėjimų ir atvėrė „didžiulę galimybę“.
Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Rishi Sunakas
Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Rishi Sunakas / „AP“/„Scanpix“

„Per trejus metus po pasitraukimo iš ES padarėme milžiniškų žingsnių pasitelkdami „Brexito“ atneštas laisves“, – sakoma R.Sunako pareiškime, paskelbtame prieš antradienį minimas oficialaus šalies išstojimo iš ES trečiąsias metines.

Pasak jo, „Brexitas“ yra „didžiulė galimybė įgyvendinti“ jo prioritetus dėl augimo, užimtumo ir socialinio mobilumo.

Ministras pirmininkas, kuris šią savaitę taip pat minės 100 savo darbo šiame poste dienų, sakė, kad Jungtinė Karalystė ėmė žengti savo, kaip pasitikinčios nepriklausomos valstybės, keliu, ir kad tas postūmis nesumažėjo.

Tai apėmė sparčiausią Europoje skiepijimą nuo COVID-19, prekybos susitarimus su 70 šalių ir „savo sienų kontrolės susigrąžinimą“, pažymėjo R.Sunakas.

Ministras pirmininkas šiuo metu susiduria su virtine iššūkių. Atlyginimams nebepasivejant infliacijos, o pragyvenimo krizei paveikus milijonus gyventojų, tūkstančiai JK darbuotojų dalyvauja streikuose.

R.Sunakas nepaminėjo problemų Šiaurės Airijoje, susijusių su prekybos susitarimais po „Brexito“, dėl kurių ištisus mėnesius vyko Londono ir Briuselio derybos.

Sociologinių tyrimų agentūros „YouGov“ praeitą savaitę atlikta apklausa parodė, jog 63 proc. britų galvoja, kad vyriausybė prastai sprendžia „Brexito“ klausimą.

Savo pareiškime, kuriame pasitelkė ir žargoną, R.Sunakas sakė, kad pažangos padaryta „virtinėje svarbių augimo sričių“.

Jis paminėjo ekonomines reformas, įskaitant „laisvų uostų“, kuriems netaikoma įprasta mokesčių ir muitų tvarka, atidarymą, finansų sektoriaus reguliavimo pokyčius.

R.Sunakas taip pat paminėjo parlamentui pateiktą įstatymo projektą, kuriuo būtų panaikinti vis ES įstatymai, likę po „Brexito“, ir naują subsidijų verslui sistemą be „nereikalingos ES biurokratijos“.

JK vis dar siekia dalyvauti ES bendrojoje mokslinių tyrimų ir inovacijų programoje „Europos horizontas“, bet „labai stengiasi sukurti vidaus alternatyvą, pridūrė R.Sunakas.

Britanija skundėsi, kad yra išstumiama iš „Europos horizonto“ pažeidžiant susitarimą po „Brexito“. Pagal minimą programą finansuojami tyrimai, branduolinės energetikos reguliavimo institucija Euratomas ir palydovų stebėsenos grupė „Copernicus“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius