Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Kazachstano prezidentas nurodė pereiti nuo kirilicos prie lotyniškojo rašto

Kazachstano prezidentas Nursultanas Nazarbajevas penktadienį paragino ryžtingai imtis modernizavimo, kad ši energetikos išteklių turtinga Vidurio Azijos šalis atsidurtų tarp labiausiai išsivysčiusių pasaulio valstybių; anot jo, tam reikia taip pat pereiti nuo kirilicos prie lotyniškojo rašto.
Nursultanas Nazarbajevas
Nursultanas Nazarbajevas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Savo metinėje kalboje N.Nazarbajevas pareiškė, kad „mūsų pagrindinis tikslas yra patekti į 30 labiausiai išsivysčiusių šalių klubą“ iki 2050 metų.

O iki 2025 metų jis pasiūlė rengtis pereiti prie lotyniškojo rašto. Šitaip, pasak jo, bus lengviau naudotis internetu ir išmokti anglų kalbos.

„Nuo 2025 metų mums reikia modernizuoti mūsų kalbą, naudotis lotyniškuoju šriftu ir lotynų raidynu“, – sakė 72 metų N.Nazarbajevas, valdantis šalį nuo pat Sovietų Sąjungos žlugimo.

„Tuomet mūsų vaikams bus lengviau suprasti anglų kalbą, internetą“, – sakė jis.

Kazachų kalba priklauso tiurkų grupei. Iki 1929-ųjų kazachai vartojo arabų raštą, nuo 1929 iki 1940 metų vartoti lotyniški rašmenys, o nuo 1940-ųjų – kirilica su keliomis papildomomis raidėmis specifiniams garsams pažymėti.

Sovietų Sąjungoje buvo skatinama vartoti kirilicą, o perėjimas prie lotynų rašto esą būtų nutraukęs simboliškus ryšius su Rusija.

N.Nazarbajevas jau paliko ryškų savo įtakos ženklą – pastatė visiškai naują futuristinę sostinę Astaną, skatino grandiozinius projektus, tokius kaip didžiausia pasaulyje jurta „Chan Šatyr“, kurią projektavo britų architektas Normanas Fosteris.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius