Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Kembridžo universitetas aiškinsis savo ryšius su prekyba vergais

Kembridžo universitetas antradienį paskelbė tiriantis savo istorinius ryšius su prekyba vergais, nagrinėjantis atvejus, kai prekiautojai žmonėmis finansiškai paremdavo šią prestižinę Britanijos švietimo įstaigą, taip pat ar jos akademikai galėjo daryti įtaką „rasiniu požiūriu pagrįstai mąstysenai“.
Kembridžo universitetas
Kembridžo universitetas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Per šį dvejų metų trukmės projektą bus ieškoma „tinkamų būdų viešai pripažinti ankstesnius ryšius su vergija ir imtis priemonių dėl jos poveikio“, sakoma universiteto pranešime.

Projekto sumanytojas yra universiteto vicekancleris, kanadietis profesorius Stephenas Toope'as. Tyrimą atliks du doktorantai, o jų darbą prižiūrės patariamasis komitetas.

„Didėja visuomenės ir akademinis susidomėjimas ryšiais tarp senesnių Britanijos universitetų ir prekybos vergais“, – sakoma S.Toope'o pranešime.

„Būtų visiškai teisinga, kad Kembridžas pasidomėtų savo paties sąsajomis su pelnu iš priverstinio darbo kolonijiniu laikotarpiu, – pridūrė jis. – Negalime pakeisti praeities, bet taip pat neturėtume mėginti nuo jos pasislėpti.“

Patariamojo komiteto pirmininkas profesorius Martinas Millettas sakė, kad bus tiriama lėšų, aukotų universiteto fakultetams, bibliotekoms ir muziejams, kilme.

„Tačiau komitetą ne mažiau domina, kaip universiteto mokslininkai padėjo formuoti visuomenės ir politikų nuomonę, palaikydami, stiprindami ir kai kada užginčydami rasines pažiūras, kurios XXI šimtmetyje yra atgrasios“, - nurodė jis.

Pastaraisiais metais studentai yra ne vieną kartą protestavę dėl Britanijos ir JAV universitetų abejotinų praeities ryšių.

2016 metais Kembridžo Jėzaus koledžas iš savo pagrindinės salės pašalino bronzinę gaidžio skulptūrą ir kitus XIX amžiuje iš Vakarų Afrikos karalystės Benino išvežtus dirbinius.

Maždaug tuo pačiu metu Oksfordo universitete buvo surengta pikta, bet nesėkminga kampanija, kad būtų pašalinti XIX šimtmečio britų imperialisto Cecilio Rhodeso statula.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius