Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Kinija: ne mes, o JAV ir Šiaurės Korėja turi mažinti įtampą

Kinija pirmadienį atsikirto Jungtinėms Valstijoms dėl Šiaurės Korėjos, jos ambasadoriui Jungtinėse Tautose pareiškus, kad Vašingtonas ir Pchenjanas, o ne Pekinas turi prisiimti didžiausią atsakomybę už tai, kad būtų sumažinta įtampa.
Šiaurės Korėjos raketa „Hwasong-14“
Šiaurės Korėjos raketa „Hwasong-14“ / „Scanpix“/AP nuotr.

„Kad ir kokios yra Kinijos galimybės, jos pastangos neduos praktinių rezultatų, nes jie priklauso nuo dviejų pagrindinių susijusių šalių“, – sakė ambasadorius Liu Jieyi žurnalistams Jungtinėse Tautose.

„Joms (JAV ir Šiaurės Korėjai), o ne Kinijai tenka didžiausia atsakomybė, kad reikalai judėtų, pradėtų judėti teisinga kryptimi“, – sakė diplomatas spaudos konferencijoje, skirtoje mėnesį trukusio Kinijos pirmininkavimo JT Saugumo Tarybai pabaigai.

Sekmadienį JAV ambasadorė Jungtinėse Tautose Nikki Haley sukritikavo JT reakciją į naujausią Pchenjano tarpžemyninės balistinės raketos bandymą, o Pentagonas pasiuntė bombonešius praskristi virš Korėjos pusiasalio ir sėkmingai išbandė Didžiausio aukščio oro erdvės gynybos sistemą (Terminal High Altitude Air Defense, THAAD).

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./JAV sėkmingai išbandė priešraketinę sistemą THAAD
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./JAV sėkmingai išbandė priešraketinę sistemą THAAD

N.Haley griežtai pareiškė, kad deryboms su Šiaurės Korėja skirtas laikas baigėsi.

Šeštadienį JAV prezidentas Donaldas Trumpas įspėjo Kiniją, kad daugiau nebeleis jai „nieko nedaryti“ dėl Šiaurės Korėjos. Tai jis pareiškė, kai Pchenjanas įvykdė antrą tarpžemyninės balistinės raketos bandymą.

Kinija yra pagrindinė Šiaurės Korėjos prekybos partnerė ir sąjungininkė.

D.Trumpas nesutaria su Pekinu dėl to, kaip elgtis su Kim Jong Uno režimu, ir ne kartą ragino Kiniją imtis veiksmų suvaldyti savo neklusnią kaimynę. Tuo tarpu Pekinas tvirtina, kad dialogas yra vienintelis praktiškas būdas judėti pirmyn.

Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas gyrė savo šalies pajėgumus smogti bet kokiam taikiniui Jungtinėse Valstijose, kai penktadienį Pchenjanas sėkmingai paleido savo antrąją tarpžemyninę balistinę raketą. Pasak ginkluotės ekspertų, tokia raketa galėtų pasiekti netgi Niujorką.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Kim Jong-unas stebi raketos paleidimą
AFP/„Scanpix“ nuotr./Kim Jong-unas stebi raketos paleidimą

Šeštadienį virš Korėjos pusiasalio praskrido JAV strateginiai bombonešiai B-1B, o sekmadienį Amerikos pajėgos Aliaskoje sėkmingai išbandė priešraketinės gynybos sistemą THAAD, kurią Vašingtonas nori dislokuoti Korėjos pusiasalyje.

Kinijos ambasadorius prie JT ambasadorius Liu Jieyi sakė, kad Pekinas ragina Šiaurės Korėją ir „kitas suinteresuotas šalis nebloginti padėties ir vengti pareiškimų bei veiksmų, didinančių įtampą“.

Nuo 2006 metų, kai Šiaurės Korėja įvykdė pirmąjį branduolinio užtaiso bandymą, JT Saugumo Taryba šešis kartus skelbė jai sankcijas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
Užsisakykite 15min naujienlaiškius