-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Kolumbija siūlo atlygį už informaciją apie prezidento sraigtasparnio apšaudymą

Kolumbijos valdžia šeštadienį pasiūlė iki 3 mlrd. pesų (beveik 800 tūkst. JAV dolerių) atlygį už informaciją, kuri leis sučiupti asmenis, atsakingus už penktadienį surengtą sraigtasparnio, kuriuo skirdo prezidentas Ivanas Duque, apšaudymą netoli Venesuelos sienos.
Kolumbijos prezidentas Ivanas Duque
Kolumbijos prezidentas Ivanas Duque / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Kolumbija

„Siūlomas iki 3 mlrd. pesų atlygis“ už informaciją, kuri leis sulaikyti „atsakinguosius už šį teroro išpuolį“, socialiniame tinkle paskelbtame vaizdo įraše pranešė gynybos ministras Diego Molano.

Iš Sardinatos skridęs prezidento sraigtasparnis artėjo prie Kukutos oro uosto, kai į jį buvo paleisti keli šūviai, kaip manoma, iš kulkosvaidžių.

Šis incidentas žymi pirmąjį per beveik 20 metų išpuolį prieš Kolumbijos valstybės vadovą.

Per apšaudymą niekas nebuvo sužeistas, o tarnybos nenurodė, iš kurios sienos pusės galėjo būti šaudoma. Kolumbija dažnai kaltina Venesuelą, kad ši kolumbiečiams sukilėliams leidžia netrukdomai veikti savo teritorijoje.

I.Duque sakė, kad tuo metu sraigtasparnyje taip pat buvo gynybos ir vidaus reikalų ministrai bei Šiaurės Santandero provincijos, besiribojančios su Venesuela, gubernatorius.

Prezidentūros paskelbtose nuotraukose matyti, kad kulkos suvarpė sraigtasparnio uodegą ir pagrindinį sraigtą.

Kolumbijos policijos vadas generolas Jorge Vargas vėliau nurodė, kad paieškos komanda netoli Kukutos aptiko du automatus AK-47, kurių savininkas kol kas nenustatytas, o taip pat 7,62 kalibro šautuvą „su Venesuelos kariuomenės ženklu“.

Ataką pasmerkė JAV, Europos Sąjunga ir Jungtinių Tautų atstovybė Kolumbijoje.

Incidentas įvyko prezidento vadovaujamai delegacijai išskridus iš Sardinatos miesto ir artėjant prie pasienio miesto Kukutos.

I.Duque anksčiau sudalyvavo viename renginyje Katatumbo regione – vienoje pagrindinių kokamedžių auginimo sričių Kolumbijoje. Ši šalis pagal kokaino gamybos apimtis pirmauja pasaulyje.

Palei ilgą ir menkai kontroliuojamą sieną su Venesuela veikia šiuo metu jau išformuotos sukilėlių grupuotės FARC elementai, nenorintys sudėti ginklų, taip pat tebeveikiančios partizanų grupės, pasivadinusios Nacionaline išvadavimo armija (ELN), būriai bei kitos ginkluotos gaujos, besivaržančios dėl įtakos ir narkotikų kontrabandos maršrutų.

Venesuela ir Kolumbija nutraukė ryšius, kai 2018 metais į valdžią atėjo konservatyvių pažiūrų I.Duque. Venesuelai šiuo metu vadovauja prezidentas socialistas Nicolas Maduro.

I.Duque vyriausybė ne kartą kaltino Venesuelą suteikiant prieglobstį ELN kovotojams.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius