-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Lietuva ir Lenkija ketina bendra rezoliucija išsakyti nepasitenkinimą Rusijos grįžimu į ETPA

Lenkijos Senato vadovas Stanislawas Karczewskis, kalbėdamas su žurnalistais Liubline unijos 450-ųjų metinių minėjimo metu, patvirtino, kad su Lietuvos atstovais aptarė Rusijos delegacijos sugrįžimą į Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėją (ETPA). Teisės balsuoti ši šalis buvo netekusi dėl įvykdytos Krymo aneksijos.
Rusijos vėliava
Rusijos vėliava / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Lenkijoje lankosi Lietuvos Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis ir parlamentarų delegacija. Šeštadienį jie buvo susitikę su kolegomis Varšuvoje, kur ir aptarė tolesnius veiksmus dėl Rusijos grįžimo į ETPA.

„Šia tema kalbėjome vakar (šeštadienį, birželio 29-ąją – red. past.). Ir ilgai. Visi esame sujaudinti šitos situacijos, šalys, kurios vieši šiose iškilmėse, jų atstovai galvoja apie tai, kad parengtume bendrą rezoliuciją, bet tai Liubline, iškilmių metu, yra sudėtinga. Kalbėjome surengti susitikimą, labai greitai tam, kad parengtume mūsų nuomonę, kuria ir kitas šalis paragintume tinkamai sureaguoti, prisijungti prie mūsų nuomonės, prie tų šalių, kurios balsavo prieš“, – kalbėjo S.Karczewskis.

Lenkijos Seimo nuotr./Lenkijos, Lietuvos, Latvijos Seimų vadovai Liubline.
Lenkijos Seimo nuotr./Lenkijos, Lietuvos, Latvijos Seimų vadovai Liubline.

Lietuvos Seimo pirmininkas V.Pranckietis sakė, kad apie tai kalbėjosi su Lenkijos Senato pirmininku. „Kalbėjome apie tai, kad reikėtų šitą klausimą svarstyti ir turbūt Varšuvoje tokia iniciatyva atsiras, kad sukviestumėme visas šalis, kurios sutinka su tuo, kad Ukraina yra okupuota ir yra susijaudinę dėl Rusijos grąžinimo. Tai manau, kad tas procesas tęsis ir vasaros pabaigoje galėtume matyti tam tikrus rezultatus“, – teigė V.Pranckietis.

Jo manymu, tada bus galima pradėti kalbėtis: „Tas dalykas turi būti suplanuotas, tai yra ne vienos šalies reikalas. Norėtume su visomis šalimis kalbėti viena kalba.“

V.Pranckietis neabejoja būtinybe išsakyti poziciją, tačiau kartu mano, kad Lietuva ir Lenkija privalėtų nurodyti ir ką gali pačios padaryti. „Bet tai neturi būti sprendimas ekspromtu, tai turi būti apsvarstyta, turi būti paruošti klausimai, išdiskutuoti ir tada priimti sprendimai“, – lankydamasis Liubline kalbėjo Lietuvos Seimo pirmininkas.

118 parlamentarų iš ET priklausančių šalių nusprendė, kad Rusija gali atsiųsti savo įstatymų leidėjų delegaciją. Tam nepritarė 62 ETPA nariai, dešimt – susilaikė.

Sprendimas leisti Rusijai sugrįžti sukėlė didžiulę kontroversiją ir suskaldė Europos svarbiausią žmogaus teisių organizaciją.

Pasak Kremliaus kritikų, Rusijos sugrįžimas yra pirmasis plyšys tarptautinių sankcijų, paskelbtų Maskvai jai 2014 metais aneksavus Ukrainai priklausantį Krymą, režime.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius