2025-02-17 16:21 Atnaujinta 2025-02-18 10:22

Lisaboną supurtė žemės drebėjimas

Pirmadienį Portugalijos sostinę Lisaboną supurtė žemės drebėjimas. Kaip skelbia Jungtinių Valstijų geologinė tarnyba USGS, žemės drebėjimas siekė 4,8 balo pagal Richterio skalę.
Lisaboną supurtė žemės drebėjimas
Lisaboną supurtė žemės drebėjimas / Google duomenys

Apie padarytą žalą ir nukentėjusius žmones pranešimų nėra.

Nufilmuotus vaizdus galite pamatyti ČIA.

Drebėjimo epicentras užfiksuotas apie 7 km nuo Košta da Kaparikos, maždaug 16 km nuo Lisabonos, 10 km gylyje.

Kaip 15min pasakojo įvykio liudininkas lietuvis, jautėsi, kad kelias sekundes lingavo pastato sienos. 7-ame pastato aukšte žmonės supurtymą jautė stipriau. Važiavusieji autobusais ar traukiniais nieko nejuto – drebėjimas buvo per silpnas.

Žemės drebėjimas užfiksuotas 13.24 val. vietos laiku (15.24 val. Lietuvos laiku), sakoma Portugalijos jūrų ir atmosferos instituto (IPMA) pranešime. Remiantis šiuo metu turima informacija, drebėjimas nepadarė materialinės žalos.

Didžiausio stiprumo žemės drebėjimas buvo juntamas Almados ir Sesimbros savivaldybėse.

15min primena, kad tai ne pirmas žemės drebėjimas Portugalijoje. Prieš savaitę nedidelis žemės drebėjimas buvo juntamas pietų Portugalijoje, Algarvėje, taip pat Ispanijoje ir Maroke.

Žiniasklaidos dėmesio neseniai sulaukė virtinė didesnių žemės drebėjimų Graikijos kurortinėje saloje Santorine.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą