Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Milijonai musulmonų per paskutinius hadžo ritualus mėto akmenukus į Šėtono simbolius

Du milijonai musulmonų šeštadienį susirinko Minos slėnyje Saudo Arabijoje atlikti akmenukų mėtymo į Šėtono simbolius ritualo, kuris yra baigiamasis kasmet vykstančio hadžo etapas, o kiti tikintieji visame pasaulyje pradėjo švęsti Id al Adhą – Aukojimo šventę.
Musulmonai pradėjo švęsti Id al Adhą – Aukojimo šventę
Musulmonai pradėjo švęsti Id al Adhą – Aukojimo šventę / „Scanpix“/„SIPA“ nuotr.
Temos: 2 Musulmonai Islamas

Šėtono apmėtymas akmenimis vyko vietovėje už maždaug 5 km į rytus nuo šventajame Mekos mieste esančios Didžiosios mečetės.

Maldininkai naktį iš penktadienio į šeštadienį traukė į Miną pėsčiomis, motociklais ir autobusais nuo Arafato kalno, per hadžo kulminaciją žyminčios maldų dienos. Daugelis piligrimų ten apsiašarojo, sujaudinti tos vietos šventumo, nes tikima, kad joje pranašas Mohammadas prieš 14 šimtmečių pasakė savo paskutinį savo pamokslą,.

Hadžo dalyviai, vilkintys drabužius be siūlių iš dviejų baltos medžiagos atraižų, šaukdami „Allahu akbar“ („Dievas visų didesnis“) svaidė praėjusią naktį netoliese esančioje Muzdalifoje pakeliui į Miną surinktus akmenukus į betono stulpus, kurie simbolizuoja Šėtoną.

Šiuo ritualu paminimas patriarcho Ibrahimo poelgis, kai jis trijose vietose sviedė akmenis į Šėtoną, kuris pasirodęs mėgindavo įtikinti jį neklausyti Dievo įsakymo paaukoti sūnų Išmaelį.

Tuo pačiu metu, kai vyksta šios apeigos, aukojamos avys, kurių mėsa išdalijama neturtingiesiems.

Mūsų dienomis piligrimai patys neskerdžia avių, tik sumoka agentūroms, kurios paskirsto mėsą musulmonams daugelyje šalių.

Iš viso apie 1,5 mlrd. musulmonų visame pasaulyje švenčia Id al Adhą, per kurią aukojamos avys, ožkos ir kiti gyvuliai

Iš viso apie 1,5 mlrd. musulmonų visame pasaulyje švenčia Id al Adhą, per kurią aukojamos avys, ožkos ir kiti gyvuliai.

Kaip rašoma Korane, Abraomui nuvijus Šėtoną ir rengiantis įvykdyti Dievo įsakymą nužudyti Išmaelį, įsikišo angelas, kuris atšaukė tą įsakymą ir vietoje to nurodė Abraomui paaukoti aviną.

Šiais metai hadžo apeigose dalyvauja kiek daugiau negu 2 mln. tikinčiųjų, tarp jų beveik 1,4 mln. atvykusių iš užsienio, rodo statistika, kurią skelbia valstybinė Saudo Arabijos naujienų agentūra.

Tai reiškia, kad iš karalystės susirinko beveik 700 tūkst. maldininkų.

Šie skaičiai buvo daugmaž tokie patys kaip praeitais metais.

Hadžo apeigose dalyvauja įvairiausi žmonės: pradedant prezidentais, kaip Sudano lyderis Omaras al Bashiras, baigiant paprastais tikinčiaisiais, kaip vienas sužeistas Sirijos pilietinio karo veteranas, kovojęs sukilėlių pusėje. Tarp piligrimų esama ir turtuolių, ir vargšų.

Hadžas, kuris oficialiai baigsis antradienį, yra didžiausias pasaulyje musulmonų susirinkimas.

Šios apeigos yra vienas iš penkių islamo stulpų, žyminčios aukščiausią pakilimą bet kurio musulmono dvasiniame gyvenime. Hadžą bent kartą gyvenime turi atlikti kiekvienas tai išgalintis ir pajėgiantis musulmonas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Nauja automatika ir robotai leis „VLI Timber“ auginti gamybą daugiau kaip 40 proc.
Reklama
Mitai stabdo pasiryžti? Specialistė paneigė pagrindinius investavimo mitus
Reklama
LPC meno galerijoje eksponuojamos parodos turi išskirtinę misiją
Reklama
Top 5 „Dreame“ dulkių siurbliai 2024
Užsisakykite 15min naujienlaiškius