2025-12-09 17:37

Nobelio spaudos konferencija su Venesuelos opozicijos lydere atšaukta

Norvegijos Nobelio institutas pranešė atšaukęs antradienį turėjusią įvykti spaudos konferenciją su Nobelio taikos premijos laureate Maria Corina Machado (Marija Korina Mačado), nes neaišku, ar Venesuelos opozicijos lyderė asmeniškai atsiims apdovanojimą Osle.
ODD ANDERSEN / AFP
ODD ANDERSEN / AFP

„Pati Maria Corina Machado sakė, kaip sunku atvykti į Norvegiją. Tikimės, kad ji dalyvaus Nobelio premijos įteikimo ceremonijoje“, kuri vyks trečiadienį Osle, naujienų agentūrai AFP sakė instituto atstovas Erikas Aasheimas (Erikas Osheimas).

Osle yra opozicijos lyderės šeima.

Venesuelos generalinis prokuroras Tarekas Williamas Saabas (Tarekas Villjamas Sabas) sakė, kad M. C. Machado bus laikoma bėgle, jei vyks į Norvegiją atsiimti Nobelio taikos premijos.

Spalio 10 dieną Osle paskelbta, kad 2025-ųjų Nobelio taikos premija atitenka Venesuelos opozicijos lyderei M. C. Machado už „jos nenuilstamą darbą propaguojant demokratines teises Venesuelos žmonėms ir už jos kovą siekiant teisingos ir taikios pereigos nuo diktatūros prie demokratijos“.

Venesuelos opozicijos aktyvizmas buvo nuslopintas po 2024-ųjų liepą kilusių demonstracijų dėl naujausio prezidento Nicolas Maduro (Nikolo Maduro) perrinkimo. Per šiuos protestus buvo sulaikyta daugiau kaip 2,4 tūkst. žmonių. 

M. C. Machado apkaltino N. Maduro pavogus rinkimus. Ją palaiko didžioji tarptautinės bendruomenės dalis. 

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą