-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

„NY Times“: COVID krizė virto šiukšlių krize – pasaulį užtvindė atliekos

Visoje Brazilijoje šiukšlių perdirbimo gamyklos nustojo veikti keletui mėnesių. Ugandos perdirbimo centruose trūksta daugkartinio naudojimo plastiko, o Indonezijos sostinėje prie upės žiočių kaupiasi panaudotų vienkartinių pirštinių ir veido skydelių krūvos.
Plastikas
Plastikas / 123rf nuotr.

Pandemijos metu išaugus plastiko ir įvairių pakuočių vartojimui pasaulyje išaugo atliekų kalnai.

Tačiau, kadangi COVID-19 baimė sustabdė darbus perdirbimo įmonėse, nemažai daugkartinio naudojimo, perdirbimui skirtų medžiagų buvo tiesiog išmesta arba sudeginta.

Be to, daug asmeninių apsaugos priemonių (AAP) buvo neteisingai klasifikuotos kaip pavojingos, sako kietųjų atliekų ekspertai. Tokių medžiagų dažnai neleidžiama mesti į įprastą šiukšliadėžę, todėl daug jų patenka į deginimo krosnis.

Ekspertai sako, kad abiem atvejais problema yra tai, kad pandemijos pradžioje pasaulį užvaldžiusi baimė, jog koronavirusas gali lengvai plisti per paviršius, sukūrė sunkiai išsklaidomą klaidingą požiūrį į visiškai saugių šiukšlių tvarkymą.

Daugelis mokslininkų ir vyriausybinių agentūrų vėliau nustatė, kad baimė, jog virusas išlieka ant įvairių paviršių ir šitaip plinta, buvo pernelyg išpūsta.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius