2025-08-25 21:05

NYP: Putinas brangiai sumokės už Trumpo „trolinimą“

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, atrodo, sugriovė viltis dėl karo Ukrainoje taikos susitarimo, kurios buvo išsakytos per susitikimą su Donaldu Trumpu Aliaskoje. Nepaisant Rusijos pusės Ankoridže išsakytų pažadų, Kremlius dabar kelia ultimatumus, dėl kurių derybos tampa neįmanomos, rašo laikraštis „New York Post“ (NYP).
Donaldas Trumpas ir Vladimiras Putinas
Donaldas Trumpas ir Vladimiras Putinas / AFP/Scanpix

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas NBC laidoje „Meet the Press“ pareiškė, kad „nėra numatyta jokių susitikimų“ tarp V.Putino ir Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio. Jo teigimu, toks susitikimas įmanomas tik po išankstinio susitarimo, kuris atitiks Kremliaus „darbotvarkę“.

Ši darbotvarkė apima keletą reikalavimų:

  • Ukrainos atsisakymas tapti NATO nare
  • Ukrainos kalbos apsaugos įstatymų panaikinimas
  • išankstinis sutikimas dėl „teritorinių klausimų“, kurių Maskva nekonkretizuoja.

Be to, S.Lavrovas suabejojo V.Zelenskio teisėtumu, pavadindamas jį „faktiniu režimo vadovu“.

Tokie pareiškimai smarkiai kontrastuoja su tuo, ką, pasak JAV viceprezidento J.D. Vance‘o, V.Putinas pripažino Aliaskoje: „Jie pripažino, kad negalės įsteigti marionetinio režimo Kyjive, ir, kas svarbu, jie pripažino būtinybę suteikti tam tikras garantijas dėl Ukrainos teritorinio vientisumo.“

NYP mano, kad V.Putinas iš tikrųjų „trolina“ ne tik V.Zelenskį, bet ir patį D.Trumpą, demonstruodamas „sandorio atsisakymo meną“.

Tuo tarpu JAV prezidentas pradėjo reikšti nepasitenkinimą. Neseniai jis pareiškė: „Labai sunku, jei ne neįmanoma, laimėti karą, nepuolant užpuolusios šalies“, užsiminęs apie galimybę išplėsti leidimus Ukrainos smūgiams Rusijos teritorijoje.

D.Trumpas taip pat paliko ant stalo variantą dėl griežtų antrinių sankcijų Rusijos ekonomikai. Po viršūnių susitikimo jis davė V.Putinui vos dvi savaites laiko susitikti su V.Zelenskiu, tačiau pirmoji iš jų jau praėjo be jokios pažangos.

Taigi Maskva demonstruoja pasirengimą nutraukti diplomatinius susitarimus ir tuo pačiu metu bando Vašingtono kantrybę. Stebėtojai įspėja – V.Putinas rizikuoja paversti „taikos signalus“ Aliaskoje savo paties pažeminimu, jei D.Trumpas atsakys jėgos priemonėmis.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą