-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Pekino iškviesta Honkongo lyderė atidėjo metinį pranešimą

Honkongo lyderė pirmadienį paskelbė atidėjusi savo metinį pranešimą, nes jai buvo nurodyta atvykti į žemyninę Kiniją susitikti su centrinės vyriausybės pareigūnais.
Carrie Lam
Carrie Lam / „Scanpix“/AP nuotr.

Miesto lyderė Carrie Lam savo metinį pranešimą turėjo skaityti trečiadienį. Šioje kalboje C.Lam turi pristatyti savo administracijos planus dėl politikai neramaus Honkongo.

Tačiau netikėtai buvo paskelbta, kad Kinijos prezidentas Xi Jinpingas tą dieną lankysis kaimyniniame Šendženo mieste šalies žemyninėje dalyje.

C.Lam sakė, jog prieš vėliau šį mėnesį numatytą vizitą į Pekiną ji taip pat nuvyks į Šendženą, švenčiantį 40-ąsias specialiosios ekonominės prekybos zonos metines.

Ji pridūrė, kad savo metinį pranešimą skaitys lapkričio pabaigoje.

„Geriausias būdas judėti pirmyn – miesto vadovei pačiai nuvykti į Pekiną ir asmeniškai paaiškinti, kodėl šios priemonės svarbios Honkongui“, – sakė C.Lam, turėdama galvoje savo metinį pranešimą.

Honkongas valdomas pagal „vienos šalies, dviejų sistemų“ modelį, leidžiantį jam išlaikyti tam tikrą autonomiją ir kai kurias laisves, kurių neturi autoritariškai valdomos žemyninės Kinijos piliečiai.

Tačiau pernai Honkongą purtę demokratijos šalininkų didžiulio masto protestai, per kuriuos nesyk prasiveržė smurtas, paskatino Pekiną sugriežtinti šio miesto, kurį centrinė vyriausybė dabar laiko grėsme nacionaliniam saugumui, kontrolę.

ZUMAPRESS.com/Protestuotojai ir pareigūnai Honkonge
ZUMAPRESS.com/Protestuotojai ir pareigūnai Honkonge

Birželį Pekinas primetė Honkongui naują drakonišką saugumo įstatymą, numatantį baudžiamąją atsakomybę už virtinę politinio pobūdžio pažeidimų.

Įstatymas taip pat pirmą kartą atvėrė kelią žemyninės Kinijos saugumo agentams atvirai veikti Honkonge ir suteikė Pekinui jurisdikciją byloms, susijusioms su ypač rimtais nusikaltimais nacionaliniam saugumui.

Kinijos vyriausybė tvirtai palaiko itin nepopuliarią C.Lam, kurią vadovauti šiam miestui paskyrė Pekinui lojalus komitetas.

Praėjusiais metais Honkonge septynis mėnesius vyko didžiuliai protestai, kurių metu milijonai žmonių reikalavo didesnių laisvių ir didesnės policijos atskaitomybės.

Tiek Pekinas, tiek C.Lam atmetė šiuos reikalavimus, o neramumus pavadino užsienio sąmokslu.

Verslas su nekantrumu laukė šią savaitę planuotos C.Lam kalbos.

Kontroversiškas nacionalinio saugumo įstatymas bei blogėjantys JAV ir Kinijos santykiai pakurstė abejonių dėl Honkongo, kaip svarbiausio regioninio prekybos centro, ateities, miestui dar prieš koronaviruso protrūkį nugrimzdus į recesiją.

Nebrangaus būsto stoka vienu iš brangiausių pasaulio miestų laikomame Honkonge taip pat kursto visuomenės pasipiktinimą Pekino atžvilgiu.

Masiniai areštai ir dėl koronaviruso pandemijos įvesti draudimai organizuoti viešus susibūrimus padėjo didžia dalimi nuslopinti protestus, tačiau Honkongo visuomenė išlieka labai susiskaldžiusi, o miesto valdžia kol kas nepristatė jokių priemonių šiam susipriešinimui įveikti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius