2013-01-10 16:33

Popiežius po lytinio išnaudojimo skandalo paskyrė naują airių vyskupą

Popiežius Benediktas XVI ketvirtadienį paskyrė naują Limeriko Airijoje vyskupą, kuris pakeitė 2009-aisiais dėl pranešimų apie lytinio išnaudojimo dangstymą pasitraukusį Donaldą Murray.
Popiežius Benediktas XVI
Popiežius Benediktas XVI / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Vatikanas naujuoju vyskupu paskyrė 52 metų Brendaną Leahy, kuris nuo 2006 metų dėsto teologiją Šv.Patriko koledže Dubline.

D.Murray 2009 metais atsistatydino su „nuolankiais atsiprašymais“ kunigų lytinio išnaudojimo aukoms. Tas lytinio išnaudojimo skandalas sukrėtė Katalikų Bažnyčią.

D.Murray buvo nurodytas tarp pagrindinių veikiančiųjų asmenų 2009 metų Murphy ataskaitoje, kurioje daroma išvada, kad Bažnyčios lyderiai Dubline apie lytinį išnaudojimą policijai nepranešė iki 10-ojo dešimtmečio, klestint slaptumo kultūrai ir norui išvengti Bažnyčios reputacijos gadinimo.

Ataskaitoje D.Murray buvo smerkiamas dėl „nedovanotinų bandymų“ 9-ajame dešimtmetyje dangstyti kunigų vykdomą lytinį išnaudojimą, kai jis buvo vyskupas augziliaras Dublino arkivyskupijoje.

Ataskaitoje rašoma, jog vienas kunigas prisipažino seksualiai išnaudojęs daugiau kaip 100 vaikų, o kitas prisipažino, kad vaikus kas dvi savaitės išnaudojo 25 metus.

Skandalai dėl kunigų pedofilų Katalikų Bažnyčią krėtė visą pastarąjį dešimtmetį. Airijoje tokie atvejai į viešumą iškilo 2009 metais, po didelių skandalų Jungtinėse Valstijose ir Australijoje.

Vėliau kunigų pedofilijos atvejai išaiškėjo popiežiaus gimtojoje Vokietijoje, Austrijoje, Nyderlanduose ir Šveicarijoje.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą