2012-11-25 18:29

Popiežius ragina naujuosius kardinolus nesusivilioti valdžia

Popiežius Benediktas XVI paragino šešis savo paskirtus naujus kardinolus nesusivilioti valdžios pagundomis ir verčiau sekti Jėzaus Kristaus pavyzdžiu savo darbe, skleidžiant krikščionių tikėjimą.
Popiežius Benediktas XVI su kardinolais
Popiežius Benediktas XVI su kardinolais / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Pontifikas sekmadienį aukojo mišias Vatikano Šv. Petro bazilikoje su kardinolais, kuriuos jis paskyrė šeštadienį.

Naujaisiais Kardinolų kolegijos, kurioje tradiciškai dominuoja europiečiai, nariais tapo dvasininkai iš Kolumbijos, Indijos, Libano, Nigerijos, Filipinų ir JAV.

Po vokiečio popiežiaus, kuriam dabar 85 metai, mirties Kardinolų kolegija išrinks jo įpėdinį.

Kristaus Visatos Valdovo iškilmių homilijoje Benediktas priminė naujiesiems kardinolams, kad Jėzus neturėjo jokių politinių ambicijų.

„Būti panašiu į Jėzų reiškia ne leistis būti suviliotam pasaulietinės valdžios logikos, o nešti į pasaulį tiesos ir Dievo meilės šviesą“, – sakė Katalikų Bažnyčios vadovas.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą