F.Hollande'as po susitikimo su Sirijos pagrindinės opozicinės grupės vadovu Ahmadu al Jarba paragino pasaulio galingąsias „sustabdyti didėjantį smurtą“ Sirijoje.
„Privaloma dėti visas pastangas politiniam sprendimui (pasiekti), bet tai pavyks tik tuomet, jeigu (opozicinė) koalicija sugebės suformuoti alternatyvą ir jeigu tarptautinė bendruomenė bus pajėgi sustabdyti didėjantį smurtą, kuriame cheminio ginklo panaudojimas yra tik iliustracija“, – sakė jis.
F.Hollande'as pakartojo, kad suteiks „visą pagalbą, visą politinį palaikymą ir taip pat humanitarinę bei medicininę pagalbą“ opozicijai, bet neminėjo karinės pagalbos Sirijos nacionalinei koalicijai padidinimo, apie kurį užsiminė anksčiau šią savaitę.
Prancūzija, kartu su Jungtinėmis Valstijomis ir Britanija, ragina imtis karinių veiksmų prieš B.Assado režimą dėl įtariamo cheminių ginklų panaudojimo.
A.Džarba apie rugpjūčio 21 dienos cheminę ataką, kuri, pasak opozicijos, pareikalavo šimtų gyvybių, taip pasakė: „Šis nusikaltimas negali likti nenubaustas“.
Jis pažadėjo „nubausti“ Sirijos prezidentą Basharą al Assadą ir jo „žudymo mašiną“.
Prancūzija, kartu su Jungtinėmis Valstijomis ir Britanija, ragina imtis karinių veiksmų prieš B.Assado režimą dėl įtariamo cheminių ginklų panaudojimo.
Kiek anksčiau Prancūzijos vyriausybės atstovė sakė, kad visoms šalims priimtino atsako į išpuolius koordinavimas vyksta „sunkiai“.
Pasak Najat Vallaud-Belkacem, „būtina užsitikrinti kelių sąjungininkių ir partnerių pačioje JT Saugumo Tarybos širdyje pritarimą, ką mes ir mėginame daryti“.
Ji pridūrė, jog „tokios šalys kaip Rusija ir Kinija kelia tam tikrų problemų“.
Kariniais veiksmais „siekiama ne tik paprasčiausiai nubausti Sirijos režimą ir neleisti jam vykdyti naujų tokio pobūdžio atakų..., bet taip pat ir pamėginti išeiti iš šios krizės“, kalbėjo N.Vallaud – Belkacem.
„Tarptautinei bendruomenei, jeigu įsikištų, yra ypatingai svarbu tai padaryti taip, kad šalis galėtų atsigauti“, – sakė ji.
Merkel prisidėjo prie Hollande'o dėl reakcijos į dujų ataką Sirijoje
Vokietijos kanclerė telefonu pakalbėjusi su Prancūzijos prezidentu F.Hollande'u, sutiko, kad reakcija į nuodingų dujų ataką Sirijoje būtina, nes buvo pažeistos žmogaus teisės, sakoma A.Merkel atstovo spaudai ketvirtadienį paskelbtame pranešime.
„Jiedu tikisi, kad JT tyrėjų misija bus greitai baigta ir bus pateikta jų ataskaita JT Saugumo Tarybai, kur tuomet galėtų imtis vykdyti savo pareigą dėl šio baisaus nusikaltimo“, – sakoma pranešime.
Likus vos keturioms savaitėms iki rinkimų, kuriuose A.Merkel tikisi laimėti sau trečiąją kadenciją, kanclerei tenka sukti galvą, kaip atsakyti į cheminės atakos vaizdus, kai dauguma vokiečių yra prieš karinius veiksmus Sirijoje.
