2008-11-17 09:52

Recesijoje – ir Japonijos ekonomika

Japonijos ekonomikai pirmą kartą nuo 2001 metų – recesija. Duomenys rodo, kad šalies ekonomika trečiąjį ketvirtį sumažėjo 0,1 proc., praneša BBC.
Japonijos ekonomika
Recesijoje – ir Japonijos ekonomika / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Antra didžiausių ekonomikų pasaulyje antrąjį ketvirtį, trukusį nuo balandžio iki birželio, sumažėjo 0,9 proc.

„Ekonomikos kritimas tęsis dar kurį laiką, nes sulėtėjo viso pasaulio ekonomika“, – teigė Japonijos ekonomikos ministras Kaoru Yosano.

Eurozona oficialiai recesijoje atsidūrė praėjusią savaitę. Manoma, kad greitai bus paskelbta ir apie Jungtinių Amerikos Valstijų recesiją.

„Turime nepamiršti, kad ekonomikos sąlygos galėtų dar suprastėti, jei Jungtinių Valstijų ir Europos finansų krizė pagilės, didės nerimas dėl ekonomikos nuosmukio, o fondai ir užsienio biržos itoliau smarkiai svyruos“, – pridūrė Japonijos ministras.

Japoniją į recesiją pastūmėjo pasaulio finansų krizė, dėl kurios sumažėjo šalies eksportuojamų gaminių paklausa.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą