Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

„Roskosmo“: į Marso palydovą turėjęs skristi zondas „Fobos-Grunt“ tebetyli

Zondas turėjo parskraidinti grunto mėginių iš didžiausio Raudonosios planetos palydovo, tačiau įstrigo Žemės orbitoje po starto. Mėginimai antradienio naktį susisiekti su tarpplanetiniu zondu „Fobos-Grunt“ ir duoti jam komandas pakelti orbitą buvo nesėkmingi.
Fobos-Grunt (animacija)
„Fobos-Grunt“ (animacija) / Youtube.com iliustr.
Temos: 2 Kosmosas Rusija

„Ryšio seansai, per kuriuos buvo duodama komanda padidinti aparato orbitos aukštį, vyko, bet kol kas teigiamų rezultatų jie nedavė“, – pranešė Rusijos federalinės kosmoso agentūros „Roskosmos“ spaudos tarnyba.

Pasak kosmoso agentūros atstovo, bus dar mėginama užmegzti ryšį su kosmoso aparatu ir duoti jam komandas pakelti orbitą.

Kaip jau pranešta, antradienio naktį ryšį su aparatu mėgins užmegzti Australijoje esanti Europos stebėjimo stotis. Be to, susisiekti su aparatu mėgins Rusijos stotis Baikonūre.

Aparatas „Fobos-Grunt“ buvo paleistas iš Baikonūro naktį į lapkričio 9-ąją. Atsiskyrus nešančiajai raketai „Zenit“, aparate neįsijungė varikliai, kurie turėjo iškelti jį į aukštą atramos orbitą, kad iš ten jis galėtų skrieti Marso link.

„Fobos-Grunt“ turėjo atskristi prie Marso palydovo Fobo, nutūpti jame, paimti grunto mėginius ir atgabenti juos į Žemę laboratoriniams tyrimams. Misijos, kuri turėjo trukti maždaug 2,5 metų, kaina, remiantis neoficialia informacija, yra maždaug 5 mlrd. rublių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius