Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Rusija mene ir žiniasklaidoje uždraudė keiksmažodžius, be kurių neišsivertė net ir Aleksandras Puškinas

Rusijoje antradienį įsigaliojo labai prieštaringai vertinamas įstatymas dėl necenzūrinių žodžių vartojimo uždraudimo mene, kine, teatre ir žiniasklaidoje, Kremliui užsibrėžus paryškinti tradicines vertybes ir su šaknimis išrauti keiksmažodžius.
Cenzūra
Cenzūra / „Wikimedia Commoms“ nuotr.

Prezidento Vladimiro Putino gegužės mėnesį pasirašytame įstatyme už jo pažeidimą numatomos didelės baudos, siekiančios iki 2,5 tūkst. rublių (193 lt) privatiems asmenims ir iki 50 tūkst. rublių (3,8 tūkst. litų) verslo įmonėms.

Filmai, kuriuose girdėtos nešvankybės, neturės platinimo licencijos, o prekybininkai nuo šiol turės perspėti vartotojus dėl necenzūrinės kalbos.

Savo darbuose be keiksmažodžių neapsiėjo net tokie pasaulio garso rusų poetai kaip Michailas Lermontovas arba Aleksandras Puškinas

Nors dokumente tiksliai nepaaiškinama, kokia kalba yra laikoma nešvankia, tačiau manoma, kad įstatymas yra nukreiptas prieš be galo paplitusią rusišką nešvankybių „lingua franca“, vadinamą „matu“.

Kol vieni sako, kad tokie keiksmažodžiai yra labai įžeidžiantys, nemalonūs ruso ausiai ir turi būti uždrausti, tačiau yra tokių, kurie tvirtina, jog „matas“ yra tam tikra meninė priemonė, leidžianti pavaizduoti ypatingą žmogaus būseną, tokią kaip skausmas arba pyktis.

Daugelis šaipėsi iš įstatymo, sakydami, kad bandymai uždrausti tai, kas iš esmės yra neatsiejama Rusijos kultūros dalys, yra pasmerkti žlugti.

Savo darbuose be keiksmažodžių neapsiėjo net tokie pasaulio garso rusų poetai kaip Michailas Lermontovas arba Aleksandras Puškinas.

Naujai įsigaliojęs įstatymas – dar viena prezidento priemonė, kuria siekiama išaukštinti konservatyviąsias vertybes ir pristatyti Rusiją kaip priešpriešą Vakarams

Vieno nekomercinius filmus rodančio kino teatro direktorius Andrejus Zviagincevas pareiškė, kad gegužės mėnesį Kanų kino festivalyje kritikų pripažinimo sulaukęs filmas „Leviathan“ yra vienas tų, kurio likimas Rusijoje pakibo ant plauko dėl jame pavartotų keiksmažodžių.

Trečiai kadencijai į Kremlių 2012 metais sugrįžęs V.Putinas įvairiais būdais nori užsitikrinti vidutinio amžiaus gyventojų paramą ir sustiprinti visuomenės ryšį su Ortodoksų Bažnyčia.

Naujai įsigaliojęs įstatymas – dar viena prezidento priemonė, kuria siekiama išaukštinti konservatyviąsias vertybes ir pristatyti Rusiją kaip priešpriešą Vakarams.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Nauja automatika ir robotai leis „VLI Timber“ auginti gamybą daugiau kaip 40 proc.
Reklama
Mitai stabdo pasiryžti? Specialistė paneigė pagrindinius investavimo mitus
Reklama
LPC meno galerijoje eksponuojamos parodos turi išskirtinę misiją
Reklama
Top 5 „Dreame“ dulkių siurbliai 2024
Užsisakykite 15min naujienlaiškius