Kaip praneša Lietuvos radijas, Primorės ir Chabarovsko kraštų valdžia skyrė po 100 tūkst. rublių (10 tūkst. litų) visoms žuvusiųjų šeimoms.
Tragedija atominiame povandeniniame laive Nerpa, skirtame parduoti Indijai, įvyko lapkričio 8 dieną.
Per plaukimo bandymus Japonijos jūroje dviejuose priekiniuose skyriuose suveikė gaisrų gesinimo sistema. Dėl paleistų freono dujų, sujungiančių deguonies molekules, žuvo 20 žmonių iš 208, buvusių laive. Dauguma žuvusiųjų – 17 žmonių – buvo civiliniai specialistai.
Pirmadienį buvo paskelbta pirminė oficiali avarijos priežasties versija. Tyrėjų nuomone, incidentas įvyko netikėtai suveikus gaisrų gesinimo sistemai.
Kita tragedijos Tolimuosiuose Rytuose priežastis galėjo būti nepakankamas civilinių asmenų pasirengimas.